Anasayfa Seyahat Ankara’da Gezilecek Yerler

Ankara’da Gezilecek Yerler

17
0
Ankara’da Gezilecek Yerler

Başkentimiz Ankara’da pek çok kişi yaşasa da bahsi geçen bu kişilerin yaşadıkları şehir ile alakalı en büyük şikayetleri Ankara’da gezilecek yerler olmadığı yönündedir. Ankara her ne kadar İstanbul ya da İzmir kadar güzel mekanlara sahip olmasa da oldukça farklı ve dikkat çekici yerler de mevcuttur. Ancak bu yerler çok da bilinmemektedir. Eğer siz de Ankara çevresinde gezilecek yerler arıyorsanız aşağıda belirtilen seçenekler arasından kendinize uygun ve son derece güzel vakit geçirebileceğiniz mekanlar tespit edebilirsiniz.

Ankara Merkezde Gezilecek Yerler

Ankara Kalesi

1. Ankara Kalesi

Eğer tarihi ve otantik dokulardan hoşlanıyorsanız Ulus’ta yer alan kaleye gidebilirsiniz. Ankara kalesinden tüm şehri izlemek bir yana otantik konseptli kafe ve restoranlarda vakit geçirebilir ve yine aynı tarzdaki dükkânlardan alışveriş yapabilirsiniz. Bu kale eski Ankara dokusunu deneyimlemek için son derece doğru bir tercih olacaktır.

Hacı Bayram-ı Veli Camii

2. Hacı Bayram-ı Veli Camii

Oldukça eski bir camii olan bu yapı son yıllarda yapılan restorasyon ile son derece güzel bir hal aldı. İçerisinde yer ala çarşıda pek çok farklı ürün de satılmaktadır. Bunun yanı sıra Hacı Bayram-ı Veli hazretlerinin türbesinin yanında yer alan Augustus Mabedi Ankara’daki kültür sentezini gözlemlemek için adeta biçilmiş kaftan. Bu cami de yine Ankara’nın en merkezi yerlerinden biri olan Ulus’ta bulunmaktadır.

Ankara TBMM Binası

3. TBMM Binası

Cumhuriyetimizin kurulduğu ve yakın tarihimize tanıklık alan bu meclis günümüzde cumhuriyet müzesi olarak kullanılmaktadır. Ankara’ya gelen herkesin mutlaka görmesi gereken bir yerdir.

Hamamönü

4. Hamamönü

Eski Ankara evlerinden esinlenerek yapılan bu yer oldukça otantik ve tarihi bir dokudadır. Özellikle Ramazan aylarında adeta bir zamanda yolculuk etkisi yaratan bu yer yılın diğer zamanlarında da oldukça güzeldir. Ulus ve Sıhhıye arasında yer alan bu yüzden de son derece kolay bir şekilde ulaşabileceğimiz bu yerde İstiklal Marşı’nın yazılmış olduğu Taceddin Dergahı da bulunmaktadır.

Anıtkabir

5. Anıtkabir

Ulu önder Musstafa Kemal Atatürk’ün naaşının yer aldığı bu anut mezarı; Ankara’ya gelen herkesin görmesi gerekmektedir. Bu sebepten dolayı ilk olarak Anıtkabir’i ziyaret etmelisiniz.

Eymir Gölü

6. Eymir Gölü

Ankara’da deniz olmasa da güzel bir manzara izlemek için gidebileceğiniz yerlerin başında Eymir Gölü gelmektedir. Göl kenarındaki restoranlardan balık yiyerek de keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Aqua Vega Akvaryum

7. Aqua Vega Akvaryum

Mamak’taki Nata Vega adlı AVM’nin içinde yer alan bu dev akvaryumda pek çok farklı deniz canlısını gözlemleyebilirsiniz.

Tepetaklak Ev

8. Tepetaklak Ev

Son zamanlarda Ankara’nın en popüler yerlerinden biri olan be evde tüm eşyalar tepetaklak durmakta ve son derece şaşırtıcı bir yer olma özelliği taşımaktadır. Farklı deneyimler yaşamak ve ilgi çekici fotoğraflar çekmek için bu yeri tercih edebilirsiniz.

Önceki İçerikDekoratif Şelale Nasıl Yapılır
Sonraki İçerikİş Görüşmenizin Başarılı Geçmesi İçin Bunlara Dikkat Edin!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz