Anasayfa Anne & Bebek Ailecek Tatile Gidilebilecek Yerler

Ailecek Tatile Gidilebilecek Yerler

28
0
Ailecek Tatile Gidilebilecek Yerler

Yoğun tempolu geçen çalışma günlerinden sonra her insanın dinlenmeye ve kafa dinlemeye ihtiyacı vardır. Vücudun dinlenmesi, zihnen dinlenmesi, dinamik olmak açısından büyük önem taşımaktadır. Yorucu çalışma günlerine ara vermek ve dinlenebilmek için imkanı olan insanlar yıllık izinlerini kullanıp, aile ile veya arkadaşlarıyla tatile gitmektedir. Tatile gitmekten daha önemlisi ise tatile kimle gidileceği ve nereye gidileceğidir. Ailecek gidilecek tatilli yerler aşağıda başlıklar halinde yer almaktadır.

1. Antalya

Kumsal, deniz, güneş tatilin olmazsa olmazlarındandır. Tatil denilince akla gelen ilk kavramlar bunlardır. Antalya ili ise gerek iklimiyle, gerek konumuyla bu kavramlara ev sahipliği yapmaktadır. Yıllardır yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası olan bu ilde her türlü bütçeye hitap eden konaklama merkezleri bulunmaktadır. Antalya’da bulunan Side, Kemer, Kaş, Çıralı, Olympos gibi yerler çoluk çocuk gidilebilecek yerlerdendir.

2. Kapadokya-Nevşehir

Kapadokya’da bulunan peri bacaları bugün sadece yurt içinde değil yurt dışında da ünlenmeye başlamıştır. Peri bacalarının dikkat çekiciliği ve yapılan balon turları sayesinde ailecek gidip görülebilecek yerler arasında ilk sıralardadır. Peri bacaları, Ihlara Vadisi, kaya kiliseleri her sene yerli ve yabancı birçok turistin geldiği uğrak yerlerdendir.

3. Burdur-Salda Gölü

Her geçen gün daha da ünlenen, adını duyuran, şimdilerde Türkiye’deki Maldivler olarak bilinen Salda Gölü ailecek gezi yapılabilecek sessiz sakin bir yerdir. Gölün orda rahatlıkla kamp yapılabilmektedir.

4.Bodrum-Muğla

Tatile gidilebilecek en çok tercih edilen yerlerden birisidir. Güneşin sıcaklığı, denizin kokusu, akşam hafif esen rüzgar ile Bodrum uzun yıllardır yerli ve yabancı turistlerin uğrak alanı halindedir. Ünlülerinde aileleriyle birlikte gelmeyi tercih ettiği yerlerden birisidir. Sadece deniz değil Bodrum Kalesi de ilgi gören alanlardandır.

5. Şanlıurfa

Sadece denizi kumu olan yerler tatile gidilecek yerler değildir. Şanlıurfa ili ailecek gidilebilecek turistik bir yerdir. Balıklı Göl, Göbeli Tepe, Hz. İbrahim Mağarası gibi yerler Şanlıurfa’da gezilebilecek yerlerden sadece birkaçıdır.

Önceki İçerikKot Gömlek Kombin Önerileri
Sonraki İçerik0-1 Yaş Bebekler İçin 5 Adet Çorba Tarifi

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz