Anasayfa Makyaj Göz Çevresi Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz Çevresi Makyajı Nasıl Yapılır?

18
0
Göz Çevresi Makyajı Nasıl Yapılır

Makyaj Nedir?

Güzel görünmek için, kusurları kapatan, yüzün her kısmına, yüze, göze, kirpik ve kaşlara, dudaklara sürülen değişik maddelerle, yüzün görünüşünü değiştirme işlemine makyaj denir. Bakımlı, renkli ve güzel görünmek için geçici ya da kalıcı makyaj yapılmaktadır. Yüzünüze uygun, doğru yapılan makyajla yüz hatlarınızı ortaya çıkarıp, çok harika bir görüntüye kavuşabilirsiniz.

Makyaj Çeşitleri Nelerdir?

Porselen makyaj, günlük makyaj, gece makyajı, show makyajı, dizi makyajı, kalıcı makyaj çeşitleri vardır. Bulunduğunuz ortama göre, gidilen yere göre makyaj tercihiniz farklılıklar gösterir. Göz rengine göre, yüzün şekline göre, kıyafete göre makyaj seçimleri yapılmalıdır. Günlük olarak yapılan makyajlar daha sade ve hafif yapılan makyajlardır. Porselen makyaj, etkili kapatıcılarla, özel gün ve gecelerde tercih edilebilir, Gece makyajında renkler daha koyu ve belirgindir. Show makyajı uzun zamanda yapılan, beğeni amaçlı, ağır bir makyajdır. Dizi makyajı, oyuncuların ciltlerinin makyajla kusursuz görünmeleri için yapılır. Kalıcı makyaj, makyaj yapmaya vakit bulamayan ama her zaman güzel ve bakımlı görünmek isteyen kadınların tercihidir.

Göz Çevresi Makyajı Nasıl Yapılır?

Herkesin göz şekline, göz rengine ve gözlerinin büyüklüğüne öre göz çevresi makyajı farklı olur. Güzel ve sağlıklı, nemi sağlanan göz çevresi göz çevresi makyajı ile göz çevreniz harika gözükecektir. Makyaja başlamadan önce göz çevresi kreminizi sürün. Daha sonra göz çevresi kusurlarını kapatan kapatıcınızı sürün. Göz kapağınızı istediğiniz renkte bir farla, gölgelendirme yaparak renklendirin. Alt kirpik diplerine de aynı renk farı sürün. Göz pınarlarına ve kaş kemiğine aydınlatıcı ya da ışıltılı göz farı sürün. Daha sonra eyeliner ya da göz kalemi, göz şeklinize ve kullandığınız fara göre kullanın. Kaşlarınız için, uygun renkte, kaş farı ya da kaş kalemi uygulayabilirsiniz. Daha sonra maskaranızı sürün.

Önceki İçerikOyuncakların Çocukların Karakteri Üzerindeki Etkisi
Sonraki İçerik2018 Kaban Modası

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz