Anasayfa Makyaj Göz Altı Makyajı Nasıl Yapılır?

Göz Altı Makyajı Nasıl Yapılır?

35
0
Göz Altı Makyajı Nasıl Yapılır

Cilt makyajı oldukça kapsamlı bir makyaj biçimidir. Cilt denince akla yalnızca yanaklar ve alın bölgesi gelmemelidir. Gözaltı makyajı da cilt makyajına dahildir. Gözaltları birçok kadınla mor ya da çökük olmaktadır. Bu tarz gözaltı problemleri kişiyi yorgun ve hastaymış gibi gösterdiğinden kadınlar başvurduğu ilk çare gözaltı makyajı olmaktadır. Peki, gözaltı makyajı nasıl yapılır? Gözaltı makyajı için diğer makyaj ürünlerinde olduğu gibi doğru ürününü seçilmesi gerekmektedir. Hatalı bir gözaltı kapatıcısı almak uygulanan teknikler ne kadar başarılı olursa olsun yeterli olmayacak ve morlukları gizlemeyerek aksine daha çok ortaya çıkaracaktır.

Gözaltı kapatıcısı seçimi

Gözaltları aydınlık olması gereken bölgelerdendir. Bu sebeple fondötende kullanılan renk gözaltı kapatıcıları için geçerli olmamalıdır. Gözaltı için satın alınacak kapatıcı ten renginin bir ton açığı olmalıdır. Böylece hem aydınlık bir görünüm yaratılacak hem de gözaltları kapatılacaktır. Bunun yanı sıra seçilen gözaltı kapatıcısının yoğunluğu da son derece önemlidir. Kişideki gözaltı sorunu fazla ise en yoğun kapatıcıların satın alınması çok daha doğru olacaktır.

Gözaltı makyajı yapımı

Gözaltı makyajı yapımı son derece pratiktir. Bazı kadınlar hiç makyaj yapmadıklarında bile bu adımı uygulamakta ve sağlıklı bir görünüm elde etmektedir. Bunun için likit olarak alınan göz altı kapatıcısı gözün alt kısımlarına üçgen bir şekilde sürülmelidir. Geniş bir üçgen çizilmesi aydınlık bir görünüm yaratacaktır. Daha sonra ıslak bir sünger ile tüm kapatıcı iyice dağıtılmalı ve süngerde kalanlar gözün üst kısmına da sürülmelidir.

Pudra ile sabitleme

Gözaltı kapatıcısının en olumsuz özelliği çizgilere dolabiliyor oluşudur. Bu sebeple pudra kullanımı şarttır. Gözaltı kapatıcı iyice yayıldıktan sonra bir fırça ve pudra yardımı ile iyice sabitlenmelidir. Böylece gün boyu akma ve bozulma yaşanmayacaktır.

Önceki İçerikBaby Shower Nasıl Yapılır?
Sonraki İçerikÇocuklarda Alt Islatmanın Nedenleri ve Tedavisi

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz