Anasayfa Gelinlik Gelin Saçı

Gelin Saçı

223
0
Gelin Saçı

Evlenecek olan her bayanın en önem verdiği konulardan biri olan gelin saçı, farklı şekillerde uygulanmaktadır. Beyaz bir gelinlik ve yerlere kadar uzanan duvak ile kombine olabilecek bir şekilde uygulanan saç stilleri, söz konusu gelinin en göz alıcı süslerinden biridir. Ayrıca duvak tasarımları, tamamlayıcı etkenlerden biri olmakla beraber, gelinin saç modellini de ön plana çıkartan temel faktörlerden biridir. Günümüzde değişik stiller ile yapılan gelin saçı modelleri, düğün günü için ayrılan zamanın büyük bölümünü de meşgul etmektedir. Bunun sebebi ise, gelinin saçı, kusursuz bir şekilde olması gerektiği gibi, modaya da uygun tasarlanmasın sağlanmasıdır. Yapılması planlanan gelin saç modeli, giyilecek olan gelinliğe, gelin buketine ve takılacak duvağa göre değişkenlik göstermektedir. Ayrıca gelinin boyu ve kilosu da göz önünde bulundurulmaktadır. Bu konuda profesyonel bir şekilde hizmet veren kuaförler, kendi tarz ve fantezilerine göre gelin saçı modelleri tasarlamaktadır.

Gelin Saçı Renkleri Ve Modelleri

Gelin Saçı Çekici Dalgalı Açık Model
Çekici: Dalgalı Açık Saç

Hayatının en güzel gününde, misafirlerine hoş görünmek isteyen bayanların tercih ettiği, dalgalı açık saç modeli, kusursuz bir şıklığa sahiptir. Daha çok esmer gelinler tarafından tercih edilmektedir.

Gelin Saçı Dağınık Dalgalı

Dağınık ve Dalgalı Açık Saç

Kır düğünü ile evlenmek isteyen bayanların tercih ettiği dağınık dalgalı saç modeli, estetik şıklığı ile de oldukça göz doldurmaktadır. Yeşil bir ortamda, sade bir gelinlik ve doğal dalgalı saçlarınız ile harika bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Gelin Saçı Düz Açık

Düz Açık Saç Modeli

Giymeyi planladığınız gelinlik bir hayli iddialı ise, düz saç modeli gibi sade ve açık bir tasarımı tercih edebilirsiniz. Ayrıca bu modelin en önemli avantajı, saçlarınızı ortadan ikiye bölme ve yan taraflarına birer buket koyma şansınızın olmasıdır.

Gelin Saçı Hareketli Fönlü Model

Hareketli ve Fönlü Açık Saç

Gelinin tercih ettiği saç modeli açık tarz da ise, kırık fön denilen, hareketli fönlü saç modeli göz önünde bulundurabilmektedir. Ayrıca duvağı, saçının arkasına yerleştirebilir ve fönlü saç tasarımının ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Gelin Başı Çiçekleri

Gelin Başı Çiçekleri

Gelin başı denildiği zaman akla ilk gelen obje olan çiçekler, farklı tasarımlarda üretilmektedir. Özelliklede kurutulmuş papayalar yapılmış olan taçlar, günümüz modasında tercih edilmektedir. Beyaz renkli gelinler için kullanılan çiçeklerin rengi, pembe, sarı, açık mavi ce lacivert tonlarıdır. Ayrıca taçların üstünde, sarı gül ve açık renkli menekşeler de tercih edilmektedir. Gelin başı çiçeğime karar verilirken gelinin saç modeli, cilt rengi ve giyinilmesi planlanan gelinliğin tasarımı ön planda tutulmaktadır.

Gelin Başı Tesettürleri

Gelin Başı Tesettür Modelleri

Tesettürlü gelin başı modelleri, hem şık bir tasarıma hem de birbirinden ilginç süslemelere sahiptir. Bu süslemeler, gelinin isteğine göre değişmektedir. Gelin başı modellerinde, ince kumaşlar tercih edilir. Bu tasarımlar kullanılan iğneler ve objeler, genel olarak parlak renklerdedir. Ayrıca eşarp seçimi ve bu eşarbın kumaşı, önemsenen diğer kriterlerdir. Kullanılan saten kumaşlar, çok fazla kaymalara neden olduğu için, fazla tercih edilmemektedir. Bunun yerine soft ve mat kumaşlar, tesettürlü gelin başı modellerinde bir adım öne çıkmaktadır. Ayrıca gelinliğin modeline ve tonuna uygun olarak seçilen tüller, tasarımın güzelliğini arttırmaktadır. Tesettürlü gelin başı modellerinde, topuz şeklini andıran duvaklar tercih edilmektedir.

Gelin Saçı Yapılırken Nelere Dikkat Edilir?
  • Yapmayı planladığınız gelin saçını önceden belirleyin ve düğünden önce gerekli provaları gerçekleştirin.
  • Saçınızı yaptıracağınız kişinin veya kuaförün tecrübeli olmasına önem gösterin.
  • Özellikle saç tipinizi ve renginizi göz önünde bulundurarak, model seçimini yapın.
  • Uyguladığınız gelin başı modelinin rengini ön planda tutun. Çünkü belirlemiş olduğunuz renk, kullanacağınız aksesuarlar ile uyumlu olması ve gelinliğin renginin yanında fazla sırıtmaması gerekir.

Gelin başı şekilleri, bayanların fiziksel görünümlerine ve vücut hatlarına göre değişik tarzlarda uygulanmaktadır. Özellikle de yüz şişmanlığınıza uygun bir model seçmeye önem gösterin. Aksi taktirde, belirlemiş olduğunuz gelin başı modeli misafirlerin gözlerini yorabilir.

Önceki İçerikKolay ve Hızlı Ofis Makyajı
Sonraki İçerikHamilelikte Kabızlık Neden Olur?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz