Anasayfa Güzellik Fazla Kilolarla Başa Çıkmanın Yolları

Fazla Kilolarla Başa Çıkmanın Yolları

11
0
Fazla Kilolarla Başa Çıkmanın Yolları

Çağımızın problemi olan fazla kilolar, her yaş ve kesimden insanın korkulu rüyası haline gelmiştir. Üretmekten çok tüketme eylemini gerçekleştiren bir millet olarak, çok fazla tüketim yapmak vücudumuzun deformasyona uğramasına neden olur. Bunun önüne geçmek ve obeziteye yakalanma riskini azaltmak için uygulanması gereken yapımı çok kolay yöntemler vardır. Herkesin vücudunda beğenmediği ya da değişmesini istediği bölgeleri vardır. Kimileri basen bölgesini sevmez iken kimileri de göbek bölgesi ile problem yaşamaktadır. Bölgesel zayıflamada en güçlü yöntem egzersiz yapmaktır.

Sosyalleşme adı altında gelişen teknolojiyle hareket alanları çok kısıtlanmıştır. Bu nedenle kilo alımı yaygınlaşmış ve obeziteye yakalanan insan sayısı artmıştır. Teknolojinin hayatımıza girmesi itibariyle insanlar yemeklerini sürekli olarak çeşitli mecralarda yayınlamaktadır. Paylaşılan yemekler, aç olmayan insanlarda bile açlık hissi uyandırmaya başlamıştır. Çünkü vücut, gördüğü resim sayesinde uyarılmaya başlar ve yemek yeme isteği artar.

Yemek yemek ne kadar güzel olsa da sağlıklı bir vücuda sahip olmak için yediklerinizi kontrol altına almanız gerekir. Daha fit bir vücuda sahip olmak, daha çekici bir görünüm elde etmek istiyorsanız yapmanız gerekenler çok basit tüyolardan oluşmaktadır.

Bunlar şöyledir:

  • Bol su tüketin. Eğer su içerken mideniz bulanıyor ya da su içme isteği duymuyorsanız, bir litrelik bir şişeyi yanınızda taşıyın ve tat vermesi için de içine 1-2 tane çubuk tarçın atın. Tarçın kan şekerinizi dengeleyip vücudunuzun çok fazla tatlı isteği duymasını önleyecektir ve suya güzel bir tat verecektir.
  • Mümkün olduğunca fazla hareket etmeye çalışın. Eğer durağan, masa başı bir işte çalışıyorsanız ya da çok fazla hareket etmeye fırsatınız olmuyorsa evde kolay 10 dakikalık egzersizler yapın. Temizlik yapmakta kalori yaktırır unutmayın.
  • Yağsız yoğurt tüketin. Yağsız yoğurdu tek başına yediğiniz zaman bile yağ yaktırıcı özelliği vardır. Ancak içine toz zerdeçal ve toz zencefil karıştırırsanız sindiriminiz kolaylaşacak ve vücudunuz yağ yakmaya başlayacaktır.
  • Yeşil çay tüketin. Kalp rahatsızlığınız yoksa ve doktorunuz tarafından öneriliyorsa yeşil çayı günde 2 kere tüketmelisiniz. Yeşil çay, içindeki polifenol yağ oksidasyonu sayesinde metabolizmayı güçlendirir ve bağırsakların çalışmasına yardımcı olur. Bu sayede kilo vermeyi hızlandırır.
  • Yemeklerinizi az az ve çok sık yiyin. Doyma hissini yaşayana kadar yemek yerine, tabağınızdaki uygun ölçüde yemeği bitirip 12 dakika bekleyin. 12 dakika sonunda yediğiniz yemeğin vücudunuza yettiğinin sinyalleri oluşacak ve doyum hissini yaşayacaksınız.
  • Sütlü tatlılar tüketin. Eğer tatlı krizi yaşıyor ve sürekli tatlı yeme ihtiyacı duyuyorsanız hafta bir veya iki kere sütlü tatlı tercih edin. Şerbetli tatlılardan uzak durun.
  • Akşam 6’dan sonra bir şey yememeye özen gösterin. Akşam, metabolizma normalden daha az çalışır ve sindirim sistemi yavaşlar. Bu nedenle tüketilen gıdalar yağa dönüşüp vücutta depolanır böylece kilo alım süreci hızlanır.
  • Bu aşamaları takip edip bunları bir hayat felsefesi haline getiren insanlar kilo problemi yaşamaz. Tabi ki işin sırrı, bu püf noktaları düzenli uygulamaktır. Düzenli yapılan her şey sonuç verir. İstek ve gayretle elde edilemeyecek şey yoktur. Siz evrenden isteyin ve uygulayın. Evrende size cevap versin. İşin sırrı bu kadar basit.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz