Anasayfa Astroloji Balık Burcu Özellikleri

Balık Burcu Özellikleri

22
0
Balık Burcu Özellikleri

Balık Burcu (19 Şubat – 20 Mart) Zodyak’ın 12. ve son burcudur. Balığın bir şekilde, diğer tüm 11 burçtan daha farklı nitelikleri üstlendiği bilinmektedir. Rüya gibi ve romantik bu kişiler, serbest akan şiire benzeyen büyüleyici ve yaratıcı tarafları ile tanınırken, bazıları için de taze çiçeğe benzer. Birçok kişi cömert ve merhametli Balıkları bencilce bulmazken, diğerleri bu kişileri biraz sert veya sabit olarak görebilir. Söz konusu Balıklar olduğunda, tıpkı ters yönde yüzmek üzere anlaşmış iki balık sembolü gibi, paradokslar da bolca bulunur. Neptün’ün yönettiği Balığın kendi dünyasında yaşadığı görülür. Barış ve ahenk bulmaya yönelik içsel yolculuklarına bağlı, manevi ve oldukça odaklı olma eğilimindedirler.

Dalgaları zahmetsizce geçer ve çatışmalardan nefret ederler. Bunun yerine kavşaklarda durmayı tercih eder ve çatışmaları önlemek için ellerinden geleni yaparlar. Mütevazı ve sakin karakterleriyle çevrelerinde güvenlik ve rahatlık hissini yaşamayı ve beslemeyi severler. Bu kişiler rahat yuvalarını severler ve aynı zamanda harika ebeveynler olma eğilimindedirler. Sevecen, sevgi dolu ve sadık Balıklar genellikle geri dönüşü olmayan bir şekilde aşık olduklarında, aşk için yaratılmışa dönerler. Balık için aşk, almaktan çok vermek ile ilgilidir. Bununla birlikte, hoşgörülü, saygılı ve bağışlayıcı, ancak çok çekingen olabilirler. Bu onları kötü muameleye maruz bırakabilir veya ihanetle karşılaşabilirler. Balık ayrıca, kendi yolunu değiştirmeyi zor bulunur.

 • Yönetici gezegeni: Jüpiter ve Neptün
 • Element: su
 • Karakter: Değişken (= esneklik)
 • Sembol: Ters yönde yüzerek bir çift balık.
 • Sembolün anlamı: Duygusal doğa, ruh hali değişimleri ve zihin netliğinin olmaması.
 • Dikkate değer nitelikler: İlham verici, misafirperver, barışsever, sezgisel, yöntemsel, şefkatli, sempatik, kibar, yaratıcı, duyarlı.
 • İstenmeyen kişilik özellikleri: Karamsar, uyuşuk, dikkatsiz, kararsız, itaatkâr, çekingen, aşırı hassas, olumsuz.
 • En şanslı taşlar: Sarı Safir, Sarı Topaz.
 • En şanslı renkler: Aqua, Mavi-yeşil, Açık Sarı.
 • En şanslı numaralar: 3, 7, 12, 16, 21, 25, 30, 34, 43, 52
 • Uyumlu burçlar: Yengeç, Akrep.
 • En şanslı gün: Perşembe
 • En derin ihtiyaç: Manevi aydınlanma, Kurtuluş.
 • Denge için en çok ihtiyaç duyulan kalite: Yapı, Form kullanma yeteneği, Pratiklik
 • İlgili çiçekler ve bitkiler: Yosun ve diğer su bitkileri

Balıkların Doğası

Zodyak burçların sonuncusu, ters yönde yüzen iki balığın sembolize ettiği Balık, geniş bir yetenek yelpazesine ve çok esnek olduklarından çeşitli ortamlara uyum sağlama yeteneğine sahiptir. Bu Balıklar, bazen köpekbalığı kadar tehlikeli, bazen de göldeki balık kadar zararsız çift tabiatlı olabilir. Oldukça dokunaklı olabilir, başkalarının isteklerini kolayca yerine getirebilir ve bununla birlikte derinlerde büyük bir hissiyat potansiyeline sahiptir ve bağımsızdır. Onların en temel özelliği büyük hayalperest olmalarıdır. Hayal dünyalarında yaşamayı severler ve gerçeklikten oldukça uzak dururlar. Çok çekicidirler ve başkalarının olumlu özelliklerine, olumsuz özelliklerinden daha fazla bakmaya meyillidirler. Balıkların romantik doğası, anlaşmazlıkları önler. Ancak yaşamın acı gerçekleriyle yüzleşince depresyona yatkınlar ve bu nedenle de savunmasızlar. Ayrıca, zayıf ve inatçı olarak karşınıza çıkabilir. Fakat onları iyi tanıyan insanlar, olumsuz niteliklerini görmezden gelebilir çünkü çok şefkatli ve merhametli olduklarını bilirler. Yoksul insan sınıfını derinden hissederler ve mümkün olduğunca onlar için ellerinden geleni yaparlar.

Balık Genel Özellikleri

Balık, ince duygularla ve gizli mistik derinliklerle ilgilenen bir burçtur. Sevimli ve arkadaş canlısı ama yine de çok karamsar ve iç görülü olabilirler. Bedenleri ile ruhları asla aynı yerde bulunmaz. Rüyalar ve hayal gücü dolu olmalarının yanı sıra duygusal olarak hassas ve çevrelerinden kolayca etkilenmeye yatkın bir yapıya sahiplerdir.

Balık Burcu Olumlu Özellikleri

Empati Sahibi

Balık, canlı bir hayal gücü ve arkadaşça bir tutum ile son derece empatiktir. Gözleri zar zor gerçekleri görebildiğinde bile empati konusunda sınırsız kapasiteye sahiptirler.

Artistik

Zodyak’ın en sanatsal burcudur. Yaratıcılıklarının sınırları yoktur. Neptün gezegeni tarafından yönetildiklerinden sanatsal yetenekleri üst düzeydedir. Dünyayı ve her şeyi çok yaratıcı ve sanatsal bir şekilde görmelerini sağlayan benzersiz bir bakış açısına sahiplerdir.

Duygusal

Başka hiçbir burç, Balık burcu kadar diğerlerinin bulaşıcı duygularına bu kadar içten ve eğilimli değildir. Gözyaşı görürlerse, muhtemelen ağlayacaklardır. Sesinizdeki incinmeyi hissedebilmek onları da üzecektir. Kim olduğunuz önemli olmadan sizi koşulsuz olarak seveceklerdir.

Özverili

Bu burçta doğan kişiler bencil ve cömert olmaya meyillidir. Ne yaparsanız yapın, birinin ihtiyacı olduğunu bildiklerinde Balıklar daima o kişinin yanında olacaklardır.

Doğal Şifacılar

Balık, doğal şifacıdır. Güç, Balık burcunun kalp onarma yeteneğini artırır. Bu güç, Balığaa herhangi bir fiziksel ya da duygusal travmayı iyileştirme yeteneği verir. Muhtemelen bu gücü muhtaç insanlara yardım etmek için çok liberal bir şekilde kullanırlar.

Balık Burcu Olumsuz Özellikleri

Huysuz

Balıklar tatlı insanlardır, fakat aynı zamanda tutumları ve karamsar eğilimleri ile de bilinirler. Onlar karamsar olduklarında, kendilerine biraz mesafe bırakmak en iyisidir.

Negatif

Bir Balık burcu, her olumsuz düşünceyi bir kerede hisseder. Kolayca olumsuz şeyleri aşmazlar; bu kötü bir deneyimden sonra iyileşme sürelerini uzatır ve bu süre zarfında olumsuz olmaları muhtemeldir.

Tembel

Balıklar motive olmadıklarında aşırı tembel olabilirler. Duygusal tembel olarak kabul edilir, çünkü bir şeyleri düzeltmek için çaba sarf etmezler. Bir Balık, ne kadar uğraşırsa uğraşsın hiçbir zaman daha iyi olamayacağını hissettiğinde kendisini duygusal olarak geri çeker.

İdealist

Balık burcu idealist doğası nedeniyle, kendini yalnız yürürken bulur. İdealist doğaları genellikle aşırı güvenebileceği ve sıklıkla ihanete uğramış, incinmiş ve savunmasız hissedebileceği anlamına gelir.

Kaçabilirler

Bazı kişiler Balığı kaçak olarak nitelendirir. Onlar kendi akılları ve hayal güçlerinde kaybolan hayalperestler ve kaçaklardır. Onlara sahip olduğunuzu düşündüğünüzde, sizden çok uzaklaşabilirler.

Aşk ve İlişkiler

Bir ilişki içinde balıklar kahramanca romantik, şefkatli, sezgisel ve algılayıcıdır. Çoğu zaman düşük saygı görürler ama sevdiklerine daima saygı gösterirler. Aşık balık masal senaryosuna inanır. Gelecekteki ilişkilerini ve yakınlarını hayal ederler. Hızlı ve derinden âşık olurlar. Çok hassastırlar ve ciddi ilişkileri tercih ederler. Sevdiklerine çok yakın olup onlar için her şeyi yapabilirler. Başkalarıyla kolayca bağlantı kurarlar ve çok duygusaldırlar. Balıklarla birlikte olmak bir hayalin gerçekleşmesi gibidir ve Zodyak’ın en büyük kalbine sahiptirler. Bir Balık tüm duygularını derinden hissederken her şeyi ortaya koyar. Sevdikleri insanlardan istediklerini ve ihtiyaç duyduklarını ifade etmekte zorlanmazlar. Hiçbir şeyi söylenmemiş bırakmazlar.

Arkadaşlar ve Aile

Balık, ailesini ve arkadaşlarını kendisinin önüne koyacak türden biridir. Onların mutlulukları Balığı mutlu eder. Bir askerin kalbine sahiplerdir ve aile ve arkadaşlar söz konusu olduğunda her şeyi yapabilirler. Bir köşede durup daima sevdiklerini savunmaya hazır beklerler. Her zaman duymanız gerekenleri söylerler. Balıklar bir sürü arkadaş edinmeyi umursamazlar, ancak sahip oldukları birkaç arkadaşa çok sadıklardır. Empatik doğaları onları zor zamanlarda kendi kişisel terapistiniz yapar. Yargılayıcı olmayan bir destek sunmak için daima yanınızda olurlar. Balık burcu kişisi en iyi arkadaşınız, haksız eleştiri veya küçümsenme korkusu olmadan her şeyi söyleyebileceğiniz kişidir.

Balık Burcu Olumsuz Özellikleri

Kariyer ve Para

Anlayışlı, nazik ve şefkatli olan Balık, en ilham verici ve yaratıcı burçlardan biridir. Bu rüya gibi ifadeye sahip su burcu dakik olmakta zorlanır. Genellikle dokuzdan beşe bir iş tipine uygun değillerdir, ancak yapılandırılmamış bir ortamda gelişmeye çalışırlar. Balık, hayal gücü, vizyon ve empatinin önemli olduğu herhangi bir meslek için uygundur. Paralarını harcama konusunda tutumlu olabilirler, ancak sık sık gereksiz alımlar için para harcayabilirler. Sadece daha sonra iade etmek için bir şeyler satın alma eğilimindedirler. Alışveriş yaparken oldukça istekli ve daha sonra da fikirlerini değiştirmeye eğilimli olabilirler. Paraları konusunda oldukça cömert ve verici olsalar da, tüm paralarını bir anda harcamak konusunda da oldukça başarılıdırlar. Bu burç, zamanın, paranın ve ilişkinin odaklanılması ve iyileştirilmesi gereken en önemli üç şey olduğuna inanır.

Bir Balığı Kendinize Nasıl Çekersiniz?

Bir balığın dikkati çekmek, para ve başarıdan gerçekten etkilenmediklerinden zorluk çıkarabilir. Çoğu zaman otoriter insanlara ilgi duyarlar, ancak eşit derecede hassas ve özenli olmanız da gerekiyor. İşte bu su burcunu çekmenin bazı yolları:

Kendiniz olun: Her koşulda doğal olmalısınız. Onunla vakit geçirmek için rol yapmayı bırakın ve en doğal halinizle onunla konuşun. Kendinizi onlara açmaktan asla korkmayın. Her zaman göz teması kurun ve düşüncelerinizde açık olun, söylediklerine de ilgi gösterin.

İnisiyatif alın ve baskın olun: Bu su burcu inisiyatif alan kişilere bilhassa dikkat eder. Baskın olan kişilerden zevk alırlar.

Duygusal olun: Balık manevi ve sıra dışı olana doğru çekilme eğilimindedir, bu yüzden onlarla bu konular hakkında konuşun. Bu, buluşmanıza ilgilerini artıracaktır. Kalbi yumuşak olan birine ilgi duyacaklarını unutmayın.

Balık Burcu Erkeği Özellikleri

Balık burcu erkekleri her zaman kendilerini gerçek dünya alemi ve maneviyat arasında bulurlar ve bu farklı güçler yüzünden genellikle rahatlama hissedemezler. Bununla birlikte, güçlü 6. hisleri genellikle karar vermelerini kolaylaştıran bir kurtarıcı görevi görür. Bu erkekler, dış görünüşlerinden ziyade insanların gerçekte nasıl olduklarını bilmek için içgüdülerine güvenirler. Dikkatli, nazik, şefkatli, duygusal ve başkalarının duygularına duyarlı olan bu adamlar ilham veren ve etkileyici bireylerdir.

Şefkatli ve arkadaş canlısı, Balık burcu erkekleri macera ve sosyal etkinlikleri severler. Bu adamlar seyahat etmeyi, insanların etrafında olmayı, sayısız konu hakkında sohbet etmeyi ve deneyimlerini benzer düşünen insanlarla paylaşmayı sever. Kısıtlamalar ve rutinler, en sevmedikleri şeydir. Balık adamları hırslı ve çalışkandır ve tembellikten kurtulmayı öğrenmeleri şartıyla hayatta en iyisini elde edebilirler. Bununla birlikte, para temelli düşünme eğiliminde değillerdir. Ancak hedeflerini hızlı bir şekilde elde etme girişimlerinde, kısa yolların olmadığı gerçeğini unutarak, kolay bir yol izlemeye meyillidirler.

Onların duyarlılığı, alçakgönüllüğü ve romantik doğası, özellikle erkeklerin duygularına saygılı olmadıklarını düşünen kadınlar için onları çok hoş kılmaktadır. Bu adamlar kadınlarına sevgi ve saygıyla davranacak, hayallerini gerçekleştirmelerine ve istedikleri her şeyi elde etmelerine yardımcı olacaktır. Balık adamları, romantizm söz konusu olduğunda nihaidir. Balık adamlarının kendilerini, rol modelleri olabilecek ve potansiyellerini gerçekleştirmelerini sağlayacak güçlü fikirlere sahip, pratik insanlarla çevrelemeleri gerekir. Bunun nedeni, bu adamların kendilerine acıma ve kendi kendilerini yanıltma bataklığına kolayca düşmeleridir. Oysa, gerçek hayattaki olaylardan ve başkalarının başarılarından ilham aldıklarında, daha güvenli ve başarılı olma eğilimindedirler.

Duyarlılık güçleri, aynı zamanda zayıflıklarıdır. Balık burcu altında doğan adamlar, başkalarının duygularına zarar verebilecekleri korkusuyla açık olamaz veya gerçeği söyleyemez. Ayrıca, ihtiyaç duyduklarında sade ve basit bir “hayır” diyemezler. Bu, zaman zaman başlarını belaya sokabilir. Balık erkekleri, zor durumlarla çevrelendiklerinde sevdikleri için güç kaynağıdır. İnsanları dinlemek, sorunlarını anlamak ve sorunlarını çözmelerine yardımcı olmak için yeterince özen gösterirler. Kendi problemleri söz konusu olduğunda, sonuna kadar savaşacaklardır.

Balık Burcu Kadını

Balık Burcu Kadını Özellikleri

Balık kadını gizemli ve şehvetli bireylerdir. Ayrıca doğuştan romantik ve manevidirler. Bu kişiler derinden duygusaldır. Hayalleri canlıdır ve bir insanın anlaması kolay olmayan derin bir anlamı bulunur. Bilinçaltı zihni işaret eden bu burcun kadınları gizemli, yaratıcıdır ve yaratıcılıklarını olumlu yönde kanalize etmeleri gerekir. İnsan doğasına ve çevrelerindeki dünyaya derin bir ilgileri vardır ve bu nedenle sezgilerine gördüklerinden ve duyduklarından daha fazla güvenirler. Sahne sanatları, yazı veya diğer yaratıcı arayışlar için meyillidirler. Çalışmaları kişiliklerinin bir uzantısı, içeride ne oldukları ve herhangi bir zamanda hangi duyguları yaşadıklarına ışık saçmaktır.

Balık kadınları sevilmeye ve korunmaya karşı güçlü bir ihtiyaç duyarlar ve ihmal edildiklerini hissettiklerinde çok incinmiş olabilirler. O kadar hassastırlar ki, onlarla etkileşime girerken çok dikkatli olmak gerekir. Bu burcun dişileri, karşı cinsin üyelerini çekmek için fazladan çaba sarf etmek zorunda değildir. Duygusal ve şefkatli doğaları erkekleri kolayca kendine çeker ve ihtiyaç duydukları tüm dikkati üzerlerine toplar. Ancak, bu Balık kadınların zayıf olduğu anlamına gelmez. Başları belada olduğunda, bu kadınlar iç güçleriyle sizi şaşırtabilirler. İçten içe güçlü bir öfke barındırırlar ama onlara iyi davrandığınız sürece, yüzeye çıkmayacaktır. Çok iğneleyici oldukları ortaya çıkabilir ve onları üzerseniz sizi sonsuza dek bırakabilirler. Bu kadınlar, duygusal olarak sevdikleri kişiye bağımlı olma eğilimindedir. Duygularına karşılık alamazlarsa, çok üzülebilirler ve kendilerine acıma ve düşük öz güvenden ötürü acı çekmeye başlayabilirler. Bir Balık kadını için aynı dalga boyunda olmayan erkeklerle romantik bir ilişki içinde olmak kolaydır. Balık kadını, pratiklikten uzak ve kararsız olabilir, bu da gerçekliklerle uğraşırken onları engelleyebilir. Acıdan kaçınmak ve duygularını korumak için basitçe tartışmalardan uzak dururlar. Ya gelgitle akarlar ya da problemlerden kaçarlar.

İlişki Durumu

Aşıklar

Balık, hem fiziksel hem de zihinsel yakınlık için derin, sevgi dolu, hassas ve büyük bir kalbe sahiptir. Aslında, aralarındaki çizgi oldukça belirsiz olabilir. Onlar da zihinsel olarak bağlanması gereken tutkulu aşıklardır. Yüzeysel dalgalanmalar Balıklara göre değildir. Özlerine sadık ve sevgi dolu, hatta bazen saplantılı olabilirler. Hediye vermeyi ve hayatlarındaki insanı prens veya prenses gibi hissettirmeyi severler.

Babalar

Balık babaları, çocuklarına karşı çok fazla sevgi ve şefkat duyacaktır. Çok sevecen bir baba olarak çocuklarına arkadaş gibi davranması muhtemeldir. Çocuklarına asla kızmaz, ama karamsarlığa meyillidir. Onlara gerekli özgürlüğü verecek ve potansiyellerini tam olarak kazanmaları için motive edecektir.

Anneler

Tüm burçlar arasında, Balık burcunda doğan anne, en sevgi dolu ve sevecen anne adayıdır. Çok sadık ve duygusal olacakları için tüm bu duyguları çocuklarına da yansıtırlar. Çocuklarından bir şey talep etmez veya beklemez, çünkü onların her zaman mutlu olmalarını ister. Balık doğumlu anne çocuklarına çok bağlanır ve çocuklarının sağlıklı beslenmesi için gereken her şeyi yapmasını sağlar.

Arkadaşlar

Balıklar bir arkadaş olarak çok şefkatli ve sevecen olabilirler. Yardıma ihtiyaç duyduklarında arkadaşları için her zaman hazır bulunurlar. Arkadaşlarına karşı çok şefkatli ve daima destekleyicidirler. Gerçek bir dostluk kurdukları zaman, bu ömür boyu sürer.

Bir Balığa Aşık Olmak

Bu son burçta doğmuş kişiler, rüya gibi olma eğilimindedirler. Kendileriyle ilgili gizemli bir havaya sahiptirler, romantik, cömert, mütevazi ve şefkatlidirler. Herhangi bir işlem yapmadan önce izlerini yavaşlatır, tüm artılarını ve eksilerini dikkatle tartarlar. Çalışmalarında son derece yaratıcılardır. Çok sezgiseldirler ve hayat hakkındaki derin gerçekleri herkesten daha fazla anlıyor gibi görünürler. Bazıları tamamen ayrık yaşamayı seçebilirken, diğerleri yaşamın yarattığı rahatlığa ve sevdiklerine çok bağlı olabilir. Gelgitle akmaya meyillidirler ve nadiren bir şeye direnç gösterdiklerini görürsünüz. Özgürlük severler ve çok az yere ihtiyaç duydukları için, hiç kimseye bağlı olmadan kendi hayal dünyalarında yaşayabilirler. Olumsuz özelliklerinden bazıları olan tembellik ve çekingenlikten kaçınmaları gerekir.

Asla bencilce davranmazlar. Onlar için aşk bir mucizedir, bir kişiyi tamamlar, bir bütün yaratır ve benliğin teslimiyetini simgeler. Bu bencil olmayan Balıklar için, sevgi almaktan çok daha fazlasıdır ve aynı zamanda birçok yaratıcılık, felsefe ve maneviyat içerir. Ancak, değişebilir nitelikleri gibi ve yöneticileri Neptün sayesinde, Balık burçları, manevi derinlikleri olan gerçek aşk arayışlarına devam etmeye meyillidirler. Çok inatçı olabilir, ideallerinden başka bir şey tarafından yol almayı reddedebilirler. Balıklar yumuşak, anaç, sezgisel ve şefkatlidir. Ancak, zaman zaman çok sinir bozucu olabilirler. Duruşlarını asla açıklamaya istekli değillerdir ve tutkudan öfkeye kadar değişen duyguları ve görüşlerinde çokça inatlaşabilirler. Aşk ilişkilerinde ise tartışmalardan kaçınırlar ve bu nedenle genellikle bir ilişkideki itaatkâr ortaklardır. Vermek onları mutlu eder ve affetmek doğal olarak kendiliğinden gelir. Ancak, başka insanlar bunu kaçış olarak yorumlayabilir. Çoğu Balık kişisi yumuşak bir tonda konuşur ve çekingendir. Cömert ve fedakar oldukları unutulmamalıdır. Olgun bir Balık partner hayatı birlikte geçirmek için harika bir eş olacaktır. Onlarla ilgili en büyük dezavantaj, aksilikler yaşadıklarında, enerjilerini bağımlılık, hayal dünyası veya gelecek vaatleri gibi birçok olumsuzlukta kanalize edebilmeleridir.

Cinsellik

Burçların en mistik ve diğer dünyaya ait kişileri Balık burcunda yer alır. Bu yüzden bu insanların kendilerini gerçek bir manevi varlıkta kaybetmeleri ve fiziksel bir şeyden çok daha fazlasıyla ilgili olmaları şaşırtıcı olmayacaktır. Dünyayı sizin için harekete geçirme olasılığı en yüksek olan burç olan Balıklar cinsellik konusunda da büyüleyicidir. Büyülerine kapılmak tehlikeli derecede kolaydır. Baştan çıkarma sanatının ustaları olan bu kişiler, karşı konulmaz bir büyü ağını döndürerek, gözünüze küçük bir yıldız tozu saçarak ve aşık olmanızı sağlayarak kalbinizi nasıl yakalayacaklarınızı bilir. Bir Balığın hayalleriyle dünyadan uzaklaşmak kolaydır, ancak onları çok fazla ciddiye almamak akıllıca olur. Balık sevgisiyle ilgili her zaman bir gerçek dışılık unsuru vardır ve asla göründükleri gibi değillerdir.

Hayatınızdaki Balıkla çok yakın olduğunuzu düşünebilirsiniz, fakat genellikle size söylemedikleri bir şey vardır. Hatta bunların bir kısmı sonsuza dek gizli kalır. Bu insanlar kendilerini başkalarına açıklama konusunda oldukça utangaç olup mahremiyete ihtiyaç duyarlar. Büyük hayalperestler olan Balıklar, nadiren gerçek dünyada zaman geçirme eğilimindedir. Bunu yaptıklarında ise gerçekten aşık olduklarını düşünebilirsiniz. Güçlü kaçma dürtüsü ile bu kişiler cinsel fantezinin tadını çıkarır. Çoğu için, hayallerinde yaşadıkları aşk maceraları aslında gerçek olana tercih edilebilir. Çok romantik oldukları için yüce ideallerini gerçekleştirecek türden bir cinsel bir ilişki bulmaları zor olabilir. Bir Balık burcu çok kolay bir şekilde aşık olma eğiliminde olsa da duyguları azalırken hayal kırıklığı da aynı hızda artış gösterebilir.

Anlamanız gereken şey, Balık burçlarının muhtemelen tüm burçlar arasında duygusal olarak en savunmasız ve kolay incinebilir burç olmasıdır. Ancak, genellikle çok bağışlayıcı oldukları için ve duyguları şimşek gibi değişebildiğinden kendilerine acıma duyguları kısa ömürlüdür. Güvenleri ve idealizmleri çabucak baştan kurulabilir. Cinsel olarak, Balık burcunun karakteristiği, onu alıcıdan daha fazla verici yapıp memnun etme arzusu ile donatacaktır. Her ne kadar doğuştan cinsel olarak itaatkar olma eğilimindeyse de, rol yapma bakımından çok yetenekli olabilir. Bukalemun benzeri bir uyumluluk, cinsel olarak Balık burcunun olmasını istediğiniz herhangi bir şeye dönüşebileceği anlamına gelir. Güçlü sezgisi ve hassasiyeti ile yönlendirilen bu burç nazik ve düşünceli bir sevgili olacaktır.

Balıklar çok kolay ve sıkça aşık olmaları, fiziksel olarak sadakatsizlikten ziyade duygusal olarak ihanet etme ihtimallerinin yüksek olduğunu gösterir. Büyük cinsel fantezi sahipleri olarak, bu kişiler genellikle düzenli partnerleriyle birlikte olurken başka kişileri düşüneceklerdir. Akıntıda yüzen bir Balığın merkezinde neler olup bittiğinden asla emin olamazsınız. Dürüst olmak gerekirse, bunu bilmemek daha iyi bile olabilir.

Sağlık

Balıklar belki de en hassas fiziksel yapıya sahiptir. Ayakları, solunum ve dolaşım sistemleri kaygılara neden olabilir. Ayrıca, çok hassas insanlardır ve kolayca abur cubur tüketmeye başlayabilirler. Ki bu kilo alımına neden olabilir ve bağımlılıklara yol açabilir. Küçük mevsimsel değişiklikler bile sağlıklarını olumsuz yönde etkileyebilir. Potansiyel tehlikeler, romatizmalardan veya dolaşım problemlerinden mustarip olabilecekleri ayaklarda bulunur. Bazen dünyayla tamamen bağlantısı kesilebileceğinden endişeli olma eğilimi vardır.

Muhtemel Sağlık Kaygıları

Balıklar, her türden aşırı hoşgörü ve bağımlılıklardan kaçınmalıdır. Balığı endişelendirebilecek rahatsızlıklar kemikler ve iyileşmeyen morarma / ağrı gibi şikâyetler olabilir. Unutkanlık aynı zamanda bazı delilik türlerini andırıyor olsalar bile, Balıklar için bir engel olabilir. Bu kişiler, her zaman yeterli uykuyu aldıklarından emin olmalı ve bunun dışında uykusuzluğun sağlıklarına zarar vermesini engellemelidir.

Önerilen Beslenme Düzeni

Balık burcunda doğan kişiler, su elementi tarafından yönetilmektedir. Sığır eti, karaciğer, soğan, tam tahıllı ürünler, kuru erik, limon, portakal, elma, üzüm, ıspanak, kuzu gibi kanları, karaciğerleri ve beyinleri için iyi olan yiyecekleri yemeleri gerekir. Kontrol etmeleri gereken bir özellikleri çok fazla alkol tüketme eğilimleridir. Her konuda ılımlı olmayı öğrenmeliler. Ayrıca ödemden mustarip olabilirler. Bu yüzden sodyum alımlarını izlemeliler ki bu oldukça yardımcı olacaktır. Sofra tuzunu kesmek ve tuzu egzotik baharatlar ile değiştirmek işe yarayacaktır.

Fiziksel Yapı

Bu insanların çoğunun ortalama boy uzunluğu vardır ve bazen dolgun vücuda sahip olabilirler. Büyük, yuvarlak gözleri çoğu zaman mesafeli bakar ve büyüleyici olabilir. Farklı durumlarda farklı görünebilecek tek burçtur. Görünümleri gizemli, cömert ve sakin bir izlenim bırakır.

Güzellik

Balık burcu için, güzellik dış değil, içsel bir şeydir. Çok titiz olmaları nedeniyle, bir gün iyi giyinmeyi ve başka bir gün salaş olmayı seçebilirler. Bir inci takmak onlar için bir zorunluluktur. Kadınlar parlak makyaj yapabilirler, ancak pastel tonlardaki kıyafetler kişiliklerindeki sıcaklığı ortaya çıkardıkça üzerlerinde daha iyi duracaktır. Gerçekten modayı önemsemezler. Rahat ve doğal kumaşlardan yapılmış giysiler giymeyi tercih ederler. Ancak, zevkleri iyidir ve renk kombinasyonlarına dikkat ederler.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz