Anasayfa Anne & Bebek Erkek Çoçuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Erkek Çoçuk Odası Dekorasyon Fikirleri

587
0
Erkek Çoçuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Her çocuk kendi odasında kendi dünyasını yaşar. O yüzden çocuk odaları her çocuğa her yaşa göre farklı ve değişik olmalıdır. Bazı çocuklar kimsede olmayan ilk kendisinde görülecek bir oda isterken bazıları herkeste olan klasik sıradanlaşmış odalardan ister. Ama herkese sıradan gelse de o sıradan odalarda muhteşem şekilde yapılan bir dekorasyon ile sıradanlıktan çıkabilir.

SIRADANLAŞMIŞ ÇOCUK ODASI

Bir erkek odasında en sıradan bulunan eşyalar hiç şüphesiz arabalı yatak, araba motifli halı, aynı dizaynı devam ettiren bir dolap. Hep aynı tarz ve aynı modelde çocuk odaları. Sıradan bir çocuk odası dahi olsa mutlaka odada çocukların kendileri için özel olan bir yazı , fotoğraf yada onlara derslerinde yardımcı olacak bilgileri göz önünde bulundurmak için kısa notlar yazan mantar tablo olmalıdır. Mantar tablo üzerine asılacak not ve fotoğraflar bir hizada değil ayrı bir şekilde çapraz, ters olarak asılarak odaya değişik bir hava katacaktır. Aynı zamanda çocukların yatak odası modelleri tamamen aynı tarzda olacakları için duvarlara asılacak posterler ve oda içinde kullanılacak aksesuarlar araba modelli ya da sevilen kahraman posterleri ve aksesuarlı olmamalı bunun tam zıttı tarzında olursa oda da beklenenin tam aksi bir hava yaratmış olur. Ayrıca aynı tarz ve modelde birden fazla eşya odayı sıkıcı ve boğucu bir hale getirirken böyle ufak dokunuşlarla oda iştah acıcı diye tabir edilen bir oda haline gelir. Çocuk odada vakit geçirmekten zevk alır ve aynı zamanda bu değişikliği ailelerine göstermek için arkadaş çevresini hem evine davet eder sosyal olarak daha aktif bir birey haline gelmiş olur.

ÇOCUĞA ÖZEL SIRADAN OLMAYAN ODALAR

Bu oda çocuğun hayallerinde bulunan bütün özellikleri barındıran sıradanlıktan çıkmış bir oda olmalıdır. Mesela arabalı yatak yanında sevilen çizgi film karakterli bir halı ondan tamamen bağımsız öğretici bilgiler yazılı bir dolap bunlardan tamamen zıt bir masa ve tamamen farklı renkler. Düşündüğünde birbirinden kopuk birbiriyle hiçbir bağlantısı olmayan güzel olmayacağı düşünülen bir model gibi durmuş olabilir. Ama yine de çocuk odasında çocuğun sevdiği bütün karakter bütün renklerin karışımı olan bir oda çocuğun ilgisini çekebilir. Bazen çocuğun mutlu olacağı şeyler büyükleri mutlu etmez ama o odayı kullanacak olan kişi çocuktur ve onun istekleri doğrultusunda onun zevk alacağı bir oda tasarlanmalıdır. Zamanla bu dekorasyon büyüklerinde hoşuna gidecek ve çocukların mutluluğu ile bu değişiklik evin her köşesinde uygulanmak istenecektir.

Önceki İçerikYurtdışında Balayı Tatili İçin 4 Öneri
Sonraki İçerikAlevilik Nedir?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz