Anasayfa Anne & Bebek Doğurganlık Kabiliyetini Arttırmak İçin Hangi Gıdaları Tüketmelisiniz?

Doğurganlık Kabiliyetini Arttırmak İçin Hangi Gıdaları Tüketmelisiniz?

9
0
Doğurganlık Kabiliyetini Arttırmak İçin Hangi Gıdaları Tüketmelisiniz

Sağlıklı bir bebek dünyaya getirmek elbette tüm çiftlerin ve özellikle de kadınların en büyük hayallerindendir. Ama hava kirliliğinden tutun da gıda kirliliğine, genetik, stres, iyi beslenememek, hibritli tohumlar ve GDO lu besinlere kadar bir çok kavram kadınlarda doğurganlığı negatif yönde etkileyebiliyor. O halde gelin Doğurganlık Kabiliyetini Arttırmak İçin Hangi Gıdaları Tüketmelisiniz konusunu birlikte inceleyelim.

Doğurganlık, kadınların yumurta kalitesiyle ilgili bir oluşumdur. Sağlam yumurtalarınız varsa çocuk sahibi olmanız çok kolaydır. Öte yandan kimi kadınlarda sağlıklı yumurtalar olsa da rağmen doğurganlık kabiliyeti düşük olabilir. Bunun yegane sebepleri; kötü ve yetersiz beslenme, stres, alkol ve sigara tüketimi, rahim problemleri olabilir. Bu konuda en önemli konu iyi beslenmektir.

Balık Ürünleri

Balıklarda bulunan Omega 3 yağı birçok konuda olduğu gibi doğurganlık içinde bulunmaz bir nimet gibidir. Bu yüzden hamile kalmak istiyorsanız, her hafta en az bir kez balık tüketmelisiniz. Besin değerinin ölmemesi açısından ızgara yapmanızı öneririz. Omega 3 vitamini, embriyoların rahimde daha rahat tutunmasını ve uzun süre canlı kalmalarını sağlar.

Yemişlerden; Fındık, Badem, Ceviz

Eğer çabuk yoldan hamile kalmak istiyorsanız, mutlaka günde birer avuç işlem görmemiş olan fındık, badem ve cevizi çiğ halde tüketmelisiniz.

Süt Ürünleri

Protein ve kalsiyum doğurganlığı direkt olarak besleyen besin kaynaklarıdır. Örneğin sütün yağı yumurta hücrelerine destekler ve sağlıklı kılar. Bu yüzden süt ve süt ürünlerini her gün düzenli olarak tüketmelisiniz.

Protein Kaynağı Yumurta

Yumurta, başlı başına bir protein deposudur. Doğurganlığınızı güçlendirmek için günde 1 tane haşlanmış olarak tüketmelisiniz ki üreme hücreleriniz güçlensin.

Folik Asit Zengini Yeşil Yapraklı Sebzeler

Demir ve folik asit, yumurta kalitesini arttırdığından, az pişirilmiş ya da salata halinde tüketilen demir ve folik asit yüklü yeşil yapraklı sebzeler hamilelik için bol bol tüketilmelidir. Doğurganlık Kabiliyetini Arttırmak İçin Hangi Gıdaları Tüketmelisiniz yazımız sona erdi.

Önceki İçerikEn İyi Bebek Şampuanları
Sonraki İçerikSeni Terk mi Etti? Ona Bu Sms Beddualarını At!

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz