Anasayfa Fitness Yaz Öncesi Diyet Çalışmaları

Yaz Öncesi Diyet Çalışmaları

16
0
Yaza Hazırlık Elma Diyeti

Elma diyeti özellikle günümüzde oldukça yaygın olan ve diyet yapmak isteyen kişiler tarafından çok merak edilen diyetlerin arasındadır. Yazımızın devamında sizlere elma diyeti hakkında bilgiler vereceğiz. Elma diyeti 1 hafta uygulandığı takdirde 5 ile 6 kilo arasında sizlere zayıflamayı vaat eden çok etkili bir diyettir. Bu diyeti uygulayan kişilerin çok kısa sürede belirtilen oranda hızlıca kilo vermeleri birçok diyet uygulayan kişinin tercih edilme sebebidir.

Bu diyetin uygulanması sadece elma tüketimi üzerinedir. Elmanın içindeki enzimler sayesinde sadece gün içinde elma ve kahvaltınızda da tüketeceğiniz birkaç gıda takviyesi sayesinde çok rahat bir şekilde istemediğiniz fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Eğer bu diyeti yapmaya karar verdiyseniz, elmanın yanında kilo vermenizi desteklemek amacıyla bol bol yeşil çay tüketimine önem vermelisiniz. Diyet içerisinde dilediğiniz zaman kullanabileceğiniz tek şeyin çay olduğunu unutmayınız ve kullanımında herhangi bir sınırlama da yok. Üstelik gün içerisinde istediğiniz zaman diliminde kullanabilirsiniz.

Elma diyetinin ilk aşaması ise; Birinci hafta harici olarak tüketebileceğiniz gıda sadece iki dilim kızartılmış kepekli ekmeği, az yağlı veya tamamen yağsız peynir, salatalık, bir adet haşlanmış yumurta ve zeytindir. Öncelikle bilmeniz gerekir ki bu diyette yemeniz gereken yeşil elmadır. Bunun yanı sıra eğer midenizde asit oranındaki salgılanma az ise diyetinizde ekşi elmayı da kullanabilirsiniz. Tabi unutmamalısınız ki bu kilo verme diyeti 5 ile 6 kilo arasında değişkenlik göstermekle birlikte kişiye göre de değişebilmektedir.

Önceki İçerikSiyah Çay
Sonraki İçerikGelinlik İçine Nasıl Çamaşır Giyilir?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz