Anasayfa Fitness Serum Kilo Yapar mı? Ödemler nasıl atılır?

Serum Kilo Yapar mı? Ödemler nasıl atılır?

9454
0
Serum Kilo Yapar Mı? Ödemler Nasıl Atılır?

Fizyolojik çözelti olarak anılan veya % 0.9’luk izotonik çözelti olarak bilinen serumların, hastalık durumlarında sağlığı düzenlediği görülmektedir. Vücudumuzda bulunan kanın sıvı kısmı olan serumlarla ilgili olarak bazı soru işaretleri bulunmaktadır. Kanın pıhtılaşmasıyla birlikte çöken kan moleküllerinin sarımsı hal almasıyla birlikte oluşan serumların kilo yapıp yapmadığı da bu sorular arasında bulunmaktadır. İşte sizlere bu yazımızda serum kilo yapar mı, ödemler nasıl atılır sorusunun yanıtını vermek üzere bazı önemli detaylara değineceğiz.

Serumdan sonra şişlik yaşanır mı?

İnsanların hasta olduklarında sağlık merkezlerinde, uzman hekimler kontrolünde alacakları serumların miktarı kadar vücutta sıvı artışı yaşanmaktadır. Bu da kişilerde kilo alma hissini meydana getirmektedir. Bazı kişiler bu şişliği hissetmezken, bazılarında ise fazlasıyla hissedilmektedir. Bir süre sonra idrardan, gaitadan veya terleyerek atılacak olan serum sonrası şişlikler için bir süre sabredilmesi gerekmektedir.

Serumda oluşan ödemler nasıl atılır?

Yukarıda bahsettiğimiz gibi idrar, gaita ve ter yöntemleriyle serumdan sonra oluşan ödemler atılmaktadır. Ancak metobolizmanın ne kadar hızlı çalıştığına göre değişecek olan bu sürenin geçmesini bekleyene dek sabırsızlık duyan kişilerin evhamlı davranmakta oldukları görülecektir. Çünkü daha çok kalıcı olarak kilo almaktan dolayı tedirginlik yaşamaları söz konusu olacaktır.

Ödemlerin atılması için bitkisel yöntemler nelerdir?

Vücudunuzda çeşitli sebeplerden veya serumdan dolayı oluşan ödemlerden şikayetçiyseniz, bu durumda bazı bitkisel yöntemlerle bu durumdan kurtulabilirsiniz. Bunlara bazı örnekleri vermek istiyoruz ve sizleri de bu konuda bilgilendirmek istiyoruz.

Maydanoz suyu

Maydanoz ve kaynamış suyu demleyerek hazırlayacağınız bitkisel kürü tüketerek vücudunuzdan ödemlerin atılmasını sağlayabilirsiniz. Maydanozu kuru veya yaş olarak kullanabilir ve süzdükten sonra gün içerisinde içebilirsiniz.

Mısır püskülü suyu

Diğer bir yöntem ise taze veya kurutulmuş mısır püskülünü demlemek olacaktır. 4 kaşık taze ya da 2 kaşık kuru mısır püskülünü kaynar suyun içerisinde bir süre beklettikten sonra tüketebilirsiniz.

Karahindiba yaprağı suyu

1 kaşık karahindibanın yapraklarını taze ya da kurutulmuş bir şekilde alıp, bir bardak suyun içerisinde bekletebilirsiniz. Ancak alerjik durumlarla karşılaşanların hemen doktora görünmeleri gerekecektir.

Rezene suyu

Yine 1 tatlı kaşığında rezene tohumunu 1 bardak sıcak suyun içerisinde bekletip süzebilir ve tüketerek ödemlerinizden kurtulabilirsiniz.

Serum kilo yapar mı?

Kilo kavramının daimi olması nedeniyle kişiler büyük bir panik yaşamaktadırlar. Serumla birlikte görülen şişlikleri de kilo ile karıştırmaktadırlar. Vücuda alınan yağların birikmesi veya vücuda alınan zararlıların yağa dönüşmesiyle birlikte oluşan daimi kilolarla karıştırılan serum sonrası ödemlerin, kişilerde psikolojik bazı sorunlara yol açtığı görülmektedir. Ancak bu konuda kişilerin rahat olması gerekir ve serumun kilo yapmayacağı konusunda emin olmaları da gerekmektedir. Çünkü, vücudun kanı dengelemesinin ardından vücuttan atılacak olan bu ödemlerin, kişilerde herhangi bir kalıcı etkisinin olmayacağı da bilinmelidir.

Ancak bu konuda sorun yaşayanların ve ciddi bir biçimde probleme yol açtığını düşünenlerin uzman doktora görünmeleri gerekmektedir.

Önceki İçerikSuç Ve Ceza Kitap İncelemesi
Sonraki İçerikİstanbul Yeni Havaalanı

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz