Anasayfa Güzellik Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

62
0
Porselen Makyaj Nasıl Yapılır

Her şeyden önce porselen makyaj; özellikle yüzünüzde yara, çiçek hastalığı ya da sivilce izi gibi derin izler taşıyorsan insanların bir numaralı tercihi olmalıdır. Zira bu uygulama her türlü yüz kusurlarını örtecek şekilde yararlanabilecek olan bir makyaj türevidir. Ayrıca düğün gününüzde de porselen makyaj uygulaması seçerek eşsiz güzellikte bir gelin olabilirsiniz. Öte yandan, uygulaması çok ağır bir makyaj stili olduğundan günlük makyaj yerine kullanılmamaktadır.

Uygulama Aşaması

Porselen makyajı profesyonen bir makyöze yaptırdığınızda sanki yüzünüzde makyaj yokmuş gibi bir görünüm oluşur. Bu teknik, özel ürünler kullanılarak yapıldığından 42 saat kalıcılığa sahip olan bir makyaj türevidir aynı zamanda. Porselen makyaj yapmadan önce yüz iyice temizlenmelidir. Ardından porselen bazı uygulanmalıdır. Sonrasında tene ugun likit bir fondöten seçilir ve homojence yüze dağıtılır. Göz çevresine aydınlatıcı sürülür ve aynı anda yüz gölgelendirmesi ve derinlik için koyu /açık fondötenlerle gölgelendirme yapılır.

Bu işlemin ardından yüze uygun tonlarda renk tonuna uygun ışıltısız ve açık /aydınlık renklerde oldukça mat bir pudra seçilmelidir. Aynı uygulama dekolte bölgesi büst kısmına dağıtılır.

Göz makyajı öncesinde tekrardan göz bazı kullanılır. İstenen renkte far ve takma kirpikler kullanılarak göz kalemi sürülük ve kirpikler rimellenir.

Pembe ve kızartılmış yanaklar bu makyajın olmazsa olmazlarındandır. Porselen makyaj uygulamasında bronz / kahve tonları yer almaz. Rular mat ve vurgulu renklerden seçilir. Son olarak sabitleyici ile makyajınızı sabitleyebilirsiniz.

Önceki İçerikŞener Şen’in Oynadığı Filmler
Sonraki İçerikYeni Doğan Bebek Bakımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz