Anasayfa Trendomi Oruç Tutarken Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları

Oruç Tutarken Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları

3
0
Oruç Tutarken Metabolizmayı Hızlandırmanın Yolları

Ramazan ayında hem oruç tutup hem de zayıflayabilirsiniz. Nasıl mı? Tabiki iftarda ve sahurda tüketeceğiniz metabolizmayı hızlandıran besinler sayesinde…

Ramazan ayında oruç tutarken, aç ve hareketsiz kalmak metabolizmanın yavaşlamasına neden olur. Bu durum da vücumuzun pek çok sistemine zarar vererek, kilo almamıza sebep olur. Ancak iftar ve sahurda doğru besinler tüketerek metabolizmanızın yavaşlamasını önleyebilir, hatta tam tersi yeterli egzersizler ile destekleyerek de kilo bile verebilirsiniz.

Metabolizmayı hızlandırmayı sağlayan besinleri tüketirken, sıklığına ve miktarına dikkat etmeli ve bol sıvı içmelisiniz.

İşte Oruç Tutarken Metabolizmayı Hızlandıran Besinler

Yoğurt

İftardan sonra 1 bardak yoğurt yiyerek bağırsaklarınızın çalışmasını ve yağ yakımının hızlanmasını sağlayabilirsiniz.

Kefir

Günde bir bardak kefir içerek metabolizmanızı hızlandırmış ve Ramazan ayında sağlıklı bir şekilde kilo vermiş olursunuz.

Yumurta

Yumurta, protein bakımından zengindir ve tokluk hissi verdiği için uzun süre açlık hissetmemenize yardımcı olur. Ayrıca lestin içermesinden dolayı da karaciğerin yenilenmesini sağlar.

Acı Biber

Meksika biberi, sivri biber ve jalepeno gibi acı besinlerin içinde “capsaicin” maddesi bulunmaktadır. Bu madde vücutta yağ birikmesini engeller. Ayrıca metabolizmayı hızlandırıp daha çok kalori yakılmasını sağlar. Böylece hızlı bir şekilde kilo verilmesine neden olur.

Hindistan Cevizi Yağı

Bu yağ, içeriğinde bulunan yağ asitleri sayesinde metabolizmayı hızlandırmaya yardımcı olmaktadır. Sahurda bir çay kaşığı kadar içebilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz