Anasayfa Yaşam Eski Eldivenlerden Süs Yapımı

Eski Eldivenlerden Süs Yapımı

7
0
Eski Eldivenlerden Süs Yapımı

Dekorasyonunuzda herkesten farklı bir şeyler yapma adına kullanabileceğimiz malzemelerden biri de eski eldivenlerimiz.

Hemen aklımıza ilk gelen de minik parmaklı çocuk eldivenleri oluyor. İçlerine pamuk doldurulmuş bir çocuk eldiveni başlı başına sevimli bir dekorasyon ögesiyken en basitinden parmak uçlarına boyalı kalemlerle çizebileceğimiz yüzler onları çok daha sevimli yapacaktır. Hatta düğmelerle, boncuklarla, pullarla, renkli iplerle de aynı yüz şekillerini eldivene işleyip çocuk odaları için nefis aksesuarlar yapılabilir. Hatta çocuklarımızın fotoğraflarının yanına koyulacak böyle bir çalışma hem onlara küçük bir sürpriz olacak hem de ne kadar çabuk büyüdüklerini bize hatırlatacak bir öge olacaktır.

Sadece çocuk eldivenlerini değil aynı zamanda kendi eldivenlerimizi de benzer yöntemlerle değişik şekillere sokabiliriz. Kıpkırmızı bir ojeyle boyanan kadın eldiveni, motor yağından kirlenmiş bir erkek eldiveniyle el ele yatak odaları için harika bir fikir olabilir. Yatak odası demişken, bembeyaz bir gelinlik eldiveninin tırnaklarına kıpkırmızı oje sürün, yüzük parmağına da bir yüzük takın, şık bir erkek eldivenine de erkeksi bir yüzük takın ve ikisini kalınca bir çerçevenin içine koyun ve asın duvarınıza. İşte size müthiş güzel ve çok romantik 3 boyutlu ve çok şık bir tablo.

Eğer varsa eski bir boks eldiveni ya da bir kayak eldiveni sportif kişiliğimizi yansıtmak için TV ünitelerinde ya da kitaplıklarda futbol, basketbol ya da tenis topuyla, raketle, kriket sopasıyla harika bir birliktelik oluşturur ve çok sportif durur. Hele ki bir madalyamız da varsa alın size gurur köşesi.

Eski bir çift kayak eldivenini mutfak eldiveni olarak kullanmak hem onlara işlev katacak hem de formumu sportifliğime borçluyum mesajını dekoratif bir biçimde verecektir. Mutfağa girmişken; eski bulaşık eldivenlerimizi ve silikon fırın eldivenlerimizi de dekorasyon fikirlerimizi hayata geçirmek için kullanabiliriz. Her iki eldiven cinsi de içlerine doldurulacak biraz toprakla dekoratif ve tamamen bize özel bir saksı olacaktır. Üstelik boyanabilir olduklarından çok daha değişik görünümlere büründürebiliriz de onları. Ya da çocuklarımıza verelim onları ve parmak uçlarına açacakları deliklere kalemlerini saplasınlar, istedikleri renge ve desene boyasınlar, kendi dekoratif kalemliklerini yaratsınlar.

Gördüğünüz gibi eski eldivenlerden süs yapımı tamamen sizin hayal gücünüze kalmış. Kolay gelsin.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz