Anasayfa Alışveriş En Farklı Dekorasyon Objeleri Nelerdir?

En Farklı Dekorasyon Objeleri Nelerdir?

52
0
Ev Dekorasyonu En Farklı Objeler

Dekorasyonda Fark Yaratan Obje Kullanımları

Şık bir dekorasyon için yalnızca mobilya seçimi yeterli değildir. Dekorasyonda kullanılan objeler ve o objelerin diğer eşyalarla oluşturduğu kombinasyonlar dekorasyon için kritik öneme sahiptir. Bir odanın odak noktasında kullanılabilecek objeler ile köşe noktalarında kullanılabilecek objeler birbirinden farklılık göstermektedir.

Dekorasyon Yaparken Kullanılan Başlıca Objeler

Aynalar

Aynalar ortama genişlik ve aydınlık kattıkları için dekorasyon yapılırken mutlaka kullanılmalıdır. Dekorasyon düzenlemesi yaptığınız odada kullandığınız aynanın dokusunun mobilyanız ile uyumlu olması oldukça önemlidir. Örneğin masif bir mobilya grubu ve yemek takımı kullanıyor iseniz konsol üzerinde kullanacağınız aynalar da bu ahşap doku ile uyumlu olmalıdır.

Biblolar

Biblo seçimi koltuk kumaşlarınız ile uyumlu olduğu takdirde salonunuz fark yaratan bir dekorasyon ögesine sahip olacaktır. Örneğin berjerinizde mavi renk desenler var ise televizyonunuzun yanına koyacağınız mavi bir biblo koltuğunuzu tamamlayacak ve odanıza şıklık katacaktır.

Çerçeveler

Çerçeveler ile yapılan dekorasyonlar son yıllarda moda haline gelmiştir. Duvarınızda birden çok çerçeve kullanarak onları kombinasyon haline getirip dekoratif bir duvar oluşturabilirsiniz. Çerçevelerin içerisine fotoğraflarınız haricinde sevdiğiniz sözleri de yazmak da çeşitlilik katacaktır.

Mumluklar ve Şamdanlar

Mumluk ve şamdan fark yaratan bir dekorasyon için mutlaka kullanılması gereken ögeler arasındadır. Salon masanızın üzerine koyacağınız altılı veya sekizli büyük boy bir şamdan salonunuzun çok daha zengin ve şık görünmesini sağlayacaktır.

Çiçekler ve Vazolar

Salonunuzda mutlaka bir adet canlı çiçek bulundurmanız evinize daha yaşayan ve daha canlı bir görüntü vermenizi sağlayacaktır. Bu çiçek için çiçeğinize zıt renkte bir vazo seçerseniz farklı dekorasyon ögesi oluşturmuş olursunuz.

Duvar Saatleri

Salonda genellikle büyük boy duvar saatleri tercih edilmektedir. Mobilya dokunuz ile uyumlu seçeceğiniz büyük boy bir duvar saati ile salonunuza tarz katabilirsiniz.

Önceki İçerikÇocuğa Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırmanın Yolları
Sonraki İçerikEviniz İçin Otantik Sehpa Modelleri

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz