Anasayfa Moda Eviniz İçin Otantik Sehpa Modelleri

Eviniz İçin Otantik Sehpa Modelleri

128
0
Eviniz İçin Otantik Sehpa Modelleri

Evlerimizde hem kullanışlı olabilecek hem de dekorasyon tarzımızı yansıtacak otantik bir sehpa yapabilir miyiz? Cevabınız neden olmasın ise vereceğimiz bir kaç fikir işinizi kolaylaştırabilir.

Şarap Fıçısı Sehpa Modeli

Öncelikle dekorasyonunuz genel olarak otantik ögeleri içeriyorsa zaten sehpanızın da otantik olması genel ambiyansla barışık olacaktır. Ancak dekorasyon tarzınız otantik olmasa dahi kullanacağınız otantik bir sehpa ortama küçük bir dokunuş yapacak ve genel havayı bozmayacaktır.

Vintage Sehpa Modeli

Şimdi eviniz için otantik sehpa modelleri hakkında bir kaç fikir verelim.

  1. Doğada bulabileceğiniz taş, ahşap, yaprak, dal vb. malzemeler ile eski bir sehpanızı kaplayabilir ya da yeni bir iskelet üzerine bu malzemeleri uygulayabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu kullanacağınız yan malzemelerin ve renklerin de doğal havaya uyumlu olmasına çalışmalısınız. Fosforlu renge boyadığınız doğal malzemeler fikrinizi tamamen başka bir yöne taşır ve doğallıktan çıkarır.
  2. Aile yadigârlarını da otantik bir sehpa yapmak için kullanabilirsiniz. Eski bir toprak küp, eski bir sandık, eski bir dikiş makinesi size otantik sehpa olarak dönebilir. Yapmanız gereken bu parçaların eski ve bakımsız görünmesi yerine eski ama bakımlı görünmelerini sağlamak. Bu anlamda eski bir parça da mutlaka temiz olmalı ki özen verildiğini, uğraşıldığını, bu iş için özel yapıldığını ifade edebilsin. Ayrıca eski veya yeni aksesuarlarınızı da yaptığınız sehpada yardımcı unsurlar olarak kullanabilirsiniz. Oyalar, danteller, eski kumaşlar, sepetler en iyi yardımcılardır.
  3. Evde artık kullanmadığınız parçaları da bir gözden geçirin bakalım. Büyükçe bir eski kesme tahtası orta sehpa olmasa bile zigon sehpa ya da sehpa üzeri tepsisi olarak kullanmak için biçilmiş kaftan. Oklavanızdan ya da dal parçalarından yapabileceğiniz kenar bariyeri hem işlevsel olacak hem de daha da otantik bir görünüm sağlayacaktır. Görüldüğü gibi hem otantik hem de özgün tasarımlar yaratabilmek elimizde ve çevremizdeki malzemeleri hayatımıza adapte edebilmekte.
Önceki İçerikEn Farklı Dekorasyon Objeleri Nelerdir?
Sonraki İçerikGenel Kültür Rolü İnsan Hayatında Nerededir?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz