Anasayfa Trendomi Çöpçatanlık Yaparken Bunlara Dikkat!

Çöpçatanlık Yaparken Bunlara Dikkat!

104
0
Çöpçatanlık Yaparken Bunlara Dikkat

Toplum olarak pek severiz Ali’yi Ayşe’ile ya da Metmet’i Merve ile tanıştırmayı. Öte yandan dışarıdan bakıldığında çok ta eğlenceli görünen çöpçatanlık sanatı sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Çöpçatanlığın da kendine göre incelikleri var elbette. Hatta dikkat etmediğinizde can ciğer kankalarınızdan bile olabilirsiniz. Bu yüzden öncesinde bu içeriği okumanızı öneririz.

1- Arkadaşlarınız hazır mı ve her şeyden önce birbirini hak ediyor mu? çöpçatanlık edeceğiniz kişilerin yeni bir ilişkiye hazır olması sandığınızdan da önemlidir. Ayrıca birbirlerini hak ediyorlar mı sorusuna da dikkat çekeriz.

2- Onlara önergeler şeklinde yaklaşın: Her şeyden önce bu işi bir görev hatta zorunluluk bellemeyin. Düzgün ortamı sağladıktan sonra gelişmeyi onlara bırakın. Mecbur etmeyin, ısrarla etki yaratmayın.

3- İyi tanıdığınız kişileri ayartmaya soyunun: iyi tanımadığınız kişilere birilerini ayarlamak hem sizin için, hem de diğer arkadaşınız için tehlikeli olabilir. Bu durumda arkadaşınız kurban vermeyin ve durduk yere de iyi arkadaşlık ilişkilerinizi tehlikeye atmayın. Unutmayın ki arkadaşlarınız size güveniyor ve siz onlara başkaları için referans oluyorsunuz.

4- Çöpçatanlığınızın sonuçlarını göğüsleyin: Ne yazık ki bu tür çöpçatanlık oyunlarında iyi neticeler Allah’tan, kötü neticelerse kuldan bilinir. Sizi siz olun bu tarz bir ilişkide bir deformasyon olduğunda sakın taraf tutmayın ve her türlü şikayete de hazırlıklı olun.

5- Huyu -suyu uygun kişileri seçin: bu tarz işlerde ‘aman canııım nasılsa iki taraf da bekar’ düşüncesiyle sakın adım atmayın. İyi anlaşacaklarına inandığınız kişileri eşleştirin.

6- Kimseyi kimseye övmeyin: sonradan birilerine mahcup olacağınıza önceden kimseyi kimseye överek hayal kırıklığı yaşamayın. Onlar en nihayetinde birbirlerini tanıyarak benimseyecek ya da öteleyecektir.

7- Taraflar sorumluluğu size paslamamalı: aracı olduğunuzu hiç bir zaman unutmayın ski onrasında meraklı ya da baskıcı olmayasınız. İkinci buluşmayı mutlaka kendileri ayarlamalı. Öte yandan bir taraf diğeriyle yeniden görüşmeyi ret ediyorsa bunun söyleyen bizatihi kendi olmalıdır.

8- Kısa ve öz ilk buluşma refakati: Unutmayın birbirlerini hiç görmeyen ve tanımayan iki kişi ilk kez bir araya gelecek. Bu yüzden yemek sonrası sinema tarzında uzun uzadıya planlara yönelmeyin. Bu gibi bir durumda birbirlerinden hoşlanmadıklarında ne yapacağınızı düşünün. En olmadı hep birlikte güzel bir kafede birer bardak kahve içebilir ve siz müsade isteyerek yanlarından ayrılabilirsiniz.

9- Yürümeyen ilişkilere hazırlıklı olun: ola ki çöpçatanlık ettiğiniz kişiler birbirlerinden hoşlanmayabilir başlamadan dahi yollarını ayırabilirler. Sakın baskı kurmayın yeni fikirler aşılamaya çalışmayın ve kişisel algılamayın. Bu gibi bir durumda da hiçbir arkadaşınızla aranızı bozmaya kalkışmayın.

Önceki İçerikKüresel Ekonomiyi Sarsan İlk 5 Siyasi Olay
Sonraki İçerikBağırsak Kanserini Tespit Eden Röntgen Kapsülleri

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz