Anasayfa Güzellik 5 Dakikada Siz de 2 Beden İnce Görünebilirsiniz!

5 Dakikada Siz de 2 Beden İnce Görünebilirsiniz!

16
0
5 Dakikada Siz de 2 Beden İnce Görünebilirsiniz

Herkesin vücut tipi birbirinden farklı olsa da genel olarak herkeste benzer bir güzellik anlayışı vardır. Boyunuz, kilonuz ne olursa olsun siz de olduğunuzdan zayıf ve uzun görünebilirsiniz. Giyiminizde yapacağınız bir kaç ufak dokunuş ile siz bile kendinizin, fiziğinizin güzelliğinin farkına varacaksınız.

Kilolu olduğunuzu düşünüyorsanız bu maddelere dikkat ederek, herkesten “Zayıflamışsın!” övgüsünü duymaya ve tam puan almaya hazır olun.

1. Koyu renkler tercih edin.

Renklerin içinde en asil görüneni siyahtır ve her zaman her kadında fazlasıyla dikkat çekici bir hava yaratır. Kıyafetlerinizi her gün siyah seçemezsiniz, ancak açık renklerden uzak durmalısınız. Koyu renkler bir göz yanılgısı ile bedeninizi daha ince ve zarif gösterecektir. Giyiminizde siyah olduğu kadar, kahverengi, koyu bej, asker yeşili veya gece mavisi tonlarını da tercih edebilirsiniz.

2. Ne çok dar ne çok bol kıyafetleri tercih edin.

Çok dar kıyafetler giymek, tüm fazlalıklarınızın ortaya çıkmasına neden olur. Ayrıca çok bol kıyafetler tercih etmek de sanıldığı gibi kilolarınızı saklamaz, aksine olduğunuzdan da kilolu görünmenize yol açar. Marlyn Monroe’ nun da dediği gibi ” Giysileriniz bir kadın olduğunuzu gösterecek kadar dar ama bir hanımefendi olduğunuzu gösterecek kadar da bol olmalıdır.”

3. İnce hatlarınızı ortaya çıkarıp rahatsız olduğunuz bölgeleri gizleyin.

Eğer basenlerinizden şikayetçi iseniz, onları kapatacak ancak belinizin inceliğini ortaya çıkartacak kıyafetler seçmelisiniz. Karın ve basen bölgenizden aynı anda şikayetçi ancak bileklerinizin ince olduğunu düşünüyorsanuz, bileklerinizi açıkta bırakan veya inceliğini vurgulayan kıyafetler tercih edebilirsiniz. Karın bölgenizden şikayetçi iseniz, belden oturan elbiseler seçiminiz olabilir. Bir parçayı bol, diğer parçayı dar tercih etmeniz, hoşunuza gitmeyen bölgelerin gizlenmesine, memnun olduğunuz bölgenin vurgulanmasına yardımcı olacaktır.

4. Enine çizgilerden uzak durun.

Evet, bilindiği gibi enine çizgiler sizi olduğunuzdan daha kısa ve kilolu gösterecektir. Eğer dik çizgileri tercih ederseniz, bu boyunuzun uzun görünmesini sağlayacağı için, daha ince bir fizik algısını sağlar.

5. Topuklu ayakkabıların sihrini kullanın.

Topuklu ayakkabılar, kalçalarınızı daha yükseğe kaldıracağı için belinizi daha ince, bacaklarınızı daha uzun, kalçanızı daha dik gösterir. Eğer daha fit görünmek istiyorsanız, seçiminiz düz ayakkabılar yerine topuklu ayakkabılar olmalı. Çok yüksek ayakkabılar ile rahat edemiyorsanız, bir kaç santimlik topuk bile görüntünüzde çok şey değiştirecektir. Topuklu ayakkabının ilk üretim nedeni kısa boylu erkekleri daha uzun göstermek olsa da, onlardan bu sihirli icadı aldığımız için çok şanslıyız.

6. Şallar ve ceketlerden destek alın.

Beğendiğiniz bir kıyafetin üzerine alacağınız bir şal veya ceket, kıyafetinizi kötü göstermez, aksine o kıyafetin kapatamadığı fazlalıkları kolayca kapatmanıza yardımcı olur.

7. Sade kıyafetleri tercih edin.

Üzerinde onlarca şekil veya taşlarla bezenmiş kıyafetler yerine olabildiğince sade ve az detaya sahip kıyafetler sizi olduğunuzdan daha zayıf gösterecektir.

8. Korselerden yararlanın.

Vücut tipinize göre karın için veya karınla birlikte basen için korseleri tercih edebilirsiniz. Hatta yakın zamanda, bacakları bir iki bedene kadar ince gösteren çoraplar da satışa çıktı. Bu ürünler zaman içinde, kalıcı olarak vücudunuzun incelmesine yardımcı olur. Ancak uzun süre üzerinizde kaldığında sağlık problemlerine neden olabileceğini de unutmayın.

9. Yüzünüze yaptığınız makyajı vücudunuza da yapabilirsiniz.

Karnınıza yapacağınız ufak kontürler ile kaslı gösterebilir, bacaklarınıza yapacağınız kontürlerle olduğundan ince olarak yansıtabilirsiniz. Ayrıca bronz bir ten, hem selülitleri gizler hem de sizi olduğunuzdan ince gösterir. Bronzlaşacak bir zaman değil ise bile, mağazalardan bronz gösteren renklendirici kremleri satın alabilirsiniz.

10. Yüksek bel pantolonlar ile daha sıkı kalçalara sahip olun.

Kalçalarınızdan şikayetçi iseniz, dar yüksek bel bir pantolon ile hem daha sıkı bir görünüme sahip olabilir hem de bacak boyunuzu olduğundan uzun gösterebilirsiniz.

11. Saçlarınızın şekli dahi zayıf görünmenizde yardımcı olur.

Yüz ve vücut tipinize uygun saç modelleri seçin. Kuaförünüz size bu konuda yardımcı olacaktır. Ancak genel olarak düz ve uzun saçlar veya tepede toplanmış bir at kuyruğu olduğunuzdan zayıf görünmenizde etkili olacaktır.

Önceki İçerikKırışıklıkları Yok Etmenin En Etkili 20 Doğal Yöntemi
Sonraki İçerikSarışın mı Esmer mi?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz