Anasayfa Trendomi Salonda Odak Noktası Nasıl Belirlenir?

Salonda Odak Noktası Nasıl Belirlenir?

27
0
Salonda Odak Noktası Nasıl Belirlenir

Salonda dekorasyon önemlidir. Odak noktası odayı kullanma açısından oldukça gereklidir. Bu noktayı ve çevresini düzenleyen sistemi oturtmak odanın durumuna göre değişebilmektedir. Odak noktası salonun büyük veya küçük olmasının yan sıra bir veya birden çok pencereye sahip olması ve şömine bulunması gibi pek çok faktör tarafından etkilenmektedir.

Önce Odanın Yerleşkesi Belirlenmelidir

Yerleşke belirlenirken önemli olan odanın ne amaçla kullanılması gerektiğidir. Eğer oda sürekli olarak kullanılacak bir yer ise odak noktası en çok kullanılan eşyaya göre düzenlenmelidir. Bu bir televizyon olabilir. Burada modanın avantajları kullanılabilir. Mesela oda oval şekilde tasarlanmış ise yuvarlak bir kanepe dizaynı tercih edilebilir. Televizyon ise oval yerleri tamamen görecek bir noktaya yerleştirilmelidir. Burada aksesuar olan veya sık kullanılan eşyalara dikkat etmek gerekmektedir. Örneğin sık kullanılan bir sehpanın odak noktası ile kanepe arasında olması erişim açısından önemlidir. Bu sayede odak noktası ile aradaki bağlantı kesilmeden istenilen iş rahatlıkla yapılabilir. Eğer küçük ve kutu eklinde bir odaya sahipseniz televizyonun karşı duvarın ortasında olması fayda sağlayabilir. Fakat pencerenin güneş gören bir yerde olması görüş kalitesini etkileyeceği için buna dikkat edilmesi gerekir. Eğer salon ferah ve geniş ise eşyalarla bu odayı boğmak mantıksızdır. İç dekorasyonda dinlenmeyi mümkün kılabilecek şekilde eşyalar arasındaki mesafenin uzak olması ve dekor olarak kullanılan eşyaların bu noktaya paralel olmaması gerekmektedir.

Şömine Odaklı Salon

Eğer oda yalnızca dinlenme amaçlı kullanılacaksa ve odada bir şömine mevcutsa burada şömineye erişimin kolay olması gerekecektir. Şömineye yakın bir koltuk yerleştirilmeli ve mobilyaların da şömineyi çevreleyecek şekilde hazırlanması uygun olacaktır. Eşyaların büyükten küçüğe doru sıralanması bu tarz odalar için daha uygundur. Ayrıca perspektifte biraz kıvrım uygulamak odak noktasına bağlantı kurmak açısından önemlidir.

Önceki İçerikBitcoin Nedir?
Sonraki İçerikÜcretsiz Astroloji Siteleri Nelerdir?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz