Anasayfa Makyaj Marsala Rengi Makyaj Trendi

Marsala Rengi Makyaj Trendi

20
0
Marsala Rengi Makyaj Trendi

Kadınların bu sezon daha güzel olma isteğinin olacağından, hiçbir modacı ve güzellik uzmanının şüphesi yok. Özellikle yaz sezonlarında daha çekici ve güzel olmak isteyen bayanların, bu sezonda kendilerine yaptıkları bakım ve makyaj çeşitlerinin yeni modalarını araştırmaya çoktan başladılar bile. 2017 yılına nazaran 2018 yılında makyaj ve bakım modası konularındaki değişimler çokta farklı değil lakin bu sezonda, birkaç püf nokta ile yeni trende sizlerde rahatlıkla ayak uydurabilirsiniz.

Öncelikli olarak yapmanız gereken 2017 sezonundaki trendin, bu sezonda daha farklı olacağı olgusuna sahip olmanız gerekiyor. Daha sonra da 2018 yılındaki kıyafetlerin renklerinin marsala rengi ve tonları olacağından, yapacağınız makyaj türü de bu renge uygun olmalı. Sadece marsala renginin tonlarıyla, mükemmel bir uyum içerisinde olabilirsiniz. Giyim konusunda modaya ne denli yakın olursanız olun, makyaj konularına da önem vermeniz gerekmektedir. Yüz güzelliği, diğerlerine göre çok daha albenisi olan bir güzelliktir. Bunun için makyaj konularına verdiğiniz önemde o denli olması gerekmektedir. Marsala rengiyle muhteşem bir uyumu olan elma şekeri kırmızı ruj, bu yaz sezonunda en sık tercih edilen ruj çeşidi arasında gelecektir. Aynı süreç içerisinde elma şekeri kırmızı ruj ile birlikte açık renk tonlarına sahip dudak parlatıcısı da mükemmel bir uyum içerisindedir. Bu yaz sezonunda kadınlar makyaj yaparken, tüm dikkatleri dudakları ve gözlerinde buluşturmayı hedeflemektedir. Daha önceki sezonlardaki gibi çene ve yanaklara olan ilgi azalmıştır. 1980 yıllarını anımsatan elma şekeri kırmızı ruj ise, dudaklardaki çekiciliği bir hayli arttırmaktadır. Dudak için uygun makyaj seçiminden sonra ise göz makyajı yer alıyor. Bu sezon Orta Anadolu kadınlarında yer alan göz makyaj çeşitleri moda. Öncelikli olarak gözlerde kedi gözü makyaj çeşidi bir hayli yapılmaya başlandı lakin kedi gözü gibi gözlerindeki derinliği azaltan makyaj çeşitleri 2018 yaz ve ilkbahar sezonu boyunca çok fazla tercih edilmeyecek gibi duruyor. Bunun yerine mavi göz makyajı tercih ediliyor. Ayrıca tonları parlak olan ve eşit şekilde dağıtılan göz farı da yeni trendde yer alıyor. Uygulamalı göz farının tonları, biraz daha parlak olmalı ve uygulandığı bölgeye eşit hacimlerde uygulanmalıdır.

2018 yaz ve ilkbahar sezonundaki makyaj anlayışı genel olarak göz ve dudak çevresi üzerinde yoğunlaşmaktadır. Adeta 1900lerin havasını yansıtabilen dudaktaki parlak tonlara sahip ruj çeşitleri, yaz sezonlarında bir hayli görülecek. Mat ruj çeşitleri ise geçmiş sezonun yani sonbahar ve kış sezonunun, en çok tercih edilen modasıydı.

Önceki İçerikBalık Yağı (Omega-3) Faydaları Nelerdir?
Sonraki İçerikSquat Nedir, Nasıl Yapılır?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz