Anasayfa Güzellik HD Makyaj Nasıl Yapılır?

HD Makyaj Nasıl Yapılır?

88
0
HD Makyaj Nasıl Yapılır

4K ve HDR tv lerin keşfinden sonrda tüm televizyon görüntülerinin çözünürlükleri arttı ve görüntü oldukça şeffaflaştı. Hal böyle olunca sonra tvye çıkan tüm ünlülerin de tüm yüz kusurları yayın esnasında fark edilir olmaya başladı. Oysaki HD makyaj ürünleri, üstün bir kamuflaj becerisine sahip yönleriyle şimdilerde HD yayınlarda da ünlülerin ve televizyona çıkanların yüz kusurlarını gizleyebilmeye yetiyor. Gün gelir sizin de HD makyaj uygulamalarına itiyacınız olabilir. Peki, HD makyaj uygulanması en çok ne zamanlar tercih edilir? Örneğin özel fotoğraf çekimlerinde, protokol toplantılarda, çekimlerde, düğün davet gibi kutlamalarda HD kusursuz makyaj uygulamaları tercih edilmelidir. Kırmızı halı makyajı olarak da nitelendirilen HD makyaj nasıl yapılıyormuş hep birlikte bakalım.

HD Baz

Önce Hd makyajı yapmadan yüzünüze baz uygulamalı ve yüz tüm kusurlarını ilk kat mahiyetindeki baz uygulamasıyla örtmelisiniz. Sonrasında elde ettiğiniz bu satenimsi dokunun üzerine transparan Hd fondötenden küçük fırça darbeleriyle kondurmalı ve yaymalısınız. Ardından da kapatıcınızla göz çevrenizi doldurmalısınız.

Bazı Sabitlemesi Ve Kalıcı Makyaj

Şimdi yarattığımız bu bazı sabitlemeliyiz ki parlamaların önüne geçelim. Öncelikle baz üzerinde kadifemsi bir katman yaratmak için Hd pudrayı hafif fırça darbeleriyle yüze yayın. Böylelikle baz uygulamamız tamamlanmış oldu.

Göz makyajına geçelim. Bildiğiniz gibi 2018 yılında yıl beyaz ve kahve far tonları natürel bir görünüm yarattığından çok kullanılıyor. Bu renklerden ten renginize uygun olanını seçin ve kızıl/ kahve/ şampanya tonlarıyla da gözlerinize çerçeveleyin. Şimdi de gözlerinize incecik kuyruklar çekin ve sonrasında takma kirpiklerinizi takarak bolca rimel sürün. Aydınlatıcı ile göz çevrenizi ve elmacık kemiklerinizi aydınlatın ki bu muhteşem göz makyajı ön plana çıksun. Son olarak hafif tonlarda bir ruj sürün ki makyajınızla yarışır görüntüler oluşmasın.

Önceki İçerikSevr ve Lozan Antlaşmaları: Azınlıklar ve Gayrimüslimler
Sonraki İçerikSaç Rengini Açmak İçin 6 Doğal Yöntem

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz