Anasayfa Fitness Evde Zayıflamak İçin 5 Öneri

Evde Zayıflamak İçin 5 Öneri

22
0
Evde Zayıflamak İçin 5 Öneri

Yavaş yavaş yaz aylarına yaklaştık ve fit bir görünüm her kadının amaçları arasında mutlaka vardır. Bildiğiniz üzere spor salonlarına gitmek son derece zaman ve maddiyat isteyen uğraşlardan bir tanesi. Peki, buna alternatif olarak neler yapabiliriz? İşte size evde zayıflama ile ilgili etkili yöntemler sunacağım.

1. Başarabileceğine İnan!

Farklı yollara başvurmadan önce bu işi yapabileceğinize inanmalısınız. Zaman zaman bırakmak ve eski benliğinize geri dönmek istediğinizde sizi durduracak bir şeyler olmalı. Örneğin çok beğendiğiniz ve oldukça fit görünen bir sanatçının fotoğrafını buzdolabınıza yapıştırabilirsiniz. Alışverişe çıktığınızda aldığınız Jean pantolonları ve t-shirtleri kendi bedeninizden bir beden daha küçük alın. Evet, bu davranışlar sizi oldukça motive edecek bununla birlikte sizi bu işte hırslandırmak için etkili olacaktır.

2. Sağlıklı Yaşam İçin Bol Bol Su İç!

Su insan vücudunun ana bileşenidir. Vücudumuzun büyük bir kısmı bu bileşenden oluşur. Suyun vücudumuz için pek çok faydasının olduğunu hemen hemen hepimiz biliyoruz. Peki, zayıflarken bize ne gibi faydaları dokunabilir? İşte bu faydalardan bir tanesi metabolizmamızı hızlandırması olacaktır. Günde 2,5 – 3 litre su içmek metabolizmamızı ciddi anlamda hızlandıracak ve yağ yakımını oldukça kolaylaştıracaktır. Gelelim suyun sağladığı diğer etkiye. Her yemekten önce iki büyük bardan su için ve sonucu görün! İstemsiz bir şekilde iştahınız kapanacak ve buda daha az yemek yemenizi sağlayacaktır. Vücudumuz suya ihtiyaç duyduğunda bunu besinlerden gidermeye çalışır ve bu durum bize açlık hissi uyandırır. Eğer açlık hissiniz varsa büyük bir bardak su için ve bu hissin yok olduğunu gördüğünüzde oldukça şaşıracaksınız. Eğer su içmeyi sevmiyorsanız ve bu durum sizin için oldukça büyük bir hal almaya başladıysa, hoşlandığınız renkte bir su şişesi alıp içine sevdiğiniz meyveleri dilimleyebilirsiniz. Bu size su içmeyi keyifli hale getirecektir. Günde sadece 2,5 – 3 litre su içerek bile vücudunuzda gördüğünüz değişime inanamayacaksınız.

3. Yedikleriniz Kadar İçtiklerine Dikkat Et!

Vücudumuzda oluşan fazladan yağ birikimi sadece yediklerimizle değil içtiklerimiz de büyük bir etken arz ediyor. Vücudumuzdaki sıvı gereksinimini kola, meyve suları, asitli içecekler gibi sıvılarla sağladığımızda hem mide özsuyunu tehlikeye atmış hem de sağlığımızı risk altına almış bulunuyoruz. Bu tarz sıvıların içinde yüksek miktarda şeker ve tuz oranı bulunmakta. Eğer sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız ilk önceliğiniz bu tarz besinlerden uzak durmak olmalı.

İçerisindeki yüksek miktardaki şeker kanımıza karışıp kalp hastalıkları riskini de oldukça yükseltmekte. Bu tarz gıdalar yerine bitki çayları, yağsız süt, yoğurt ya da evde hazırladığınız sıkma meyve sularını içerseniz kilo vermeniz kolaylaşacak ve sağlıklı bir vücuda sahip olacaksınız.

4. Hareket Halinde Ol!

Sürekli hareket halinde olmaya çalışın. Gün aşırı yapacağımız 1 saat tempolu yürüyüş kilo vermenizi kolaylaştıracaktır. Diyet yaptığınız kadar egzersiz yapmanızda yağ yakımında oldukça etkili bir faktör. Asansör kullanmak yerine merdivenleri tercih edin. Otobüste oturmak yerine ayakta kalmayı tercih edin. Bu tarz eylemler siz istemeseniz bile kilo vermenizde oldukça etkili olacaktır. Açık havada yürüyüş, ip atlamak, bisiklete binmek, beden egzersizleri yapmak hem vücudunuzun daha kolay şekillenmesini hem de motivasyonunuzu arttıracaktır. Üstelik düzenli bir şekilde egzersiz yapmak size bir alışkanlık kazandıracak ve sosyal hayatınızda pozitif yönlü bir etki sağlayacağı kaçınılmaz bir gerçektir.

5. Sosyal Medyada Gördüklerinize İtibar Etmeyin!

Hemen hemen her gün karşımıza çıkan şok diyetler ve el altından satılan zayıflama hapları gibi konulara kesinlikle itibar etmeyin. Bunlar hem sizi maddi yönden oldukça zorlayacak hem de sağlığınızı çöpe atacaktır.

Uygulanılan şok diyetler vücudumuza oldukça zararlı ve riskli davranışlardır. Şok diyetler hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlar. Ancak diyeti bırakıp normal yaşantınıza döndüğünüzde kaybettiğiniz kiloların kat ve kat fazlasını alırsınız. Şok diyetler sayesinde vücuttaki yağ oranınında her hangi bir azalma olmaz Vücut sadece depoladığı enerji kaynaklarını kullanırken su kaybeder. Bu da bize tartıda illüzyon yaratır ve kilo verdiğimizi düşünürüz. Şok diyetler aynı zamanda gün içinde halsiz ve sinirlilik gibi negatif yönlü duygular ortaya çıkartır. Buda motivasyonumuzu ciddi anlamda düşürmektedir.

Önceki İçerikUygun Fiyatlı En İyi 5 Bordo Ruj
Sonraki İçerikMeniere Nedir? Hastalığın Nedenleri Nelerdir?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz