Anasayfa Yaşam Dekoratif Yastık Nasıl Dikilir

Dekoratif Yastık Nasıl Dikilir

2
0
Dekoratif Yastık Nasıl Dikilir

Dekorasyon fikirleri sadece evin genel görünümü, zemin, parke ya da duvar ile sınırlı değildir. Kullandığımız her eşyayı birbirinden farklı dekoratif dokunuşlarla çok daha güzel, güzel olduğu için de çok daha kullanışlı hale getirebiliriz.

Yastık Deyip Geçmeyin!

Bazen uyumak ve tatlı rüyalar görmek; bazen de sırtıma ve boynumuza tutup rahat bir şekilde televizyon izlemek için yastık kullanırız. Toplumumuzda genellikle yastığın görünümünden çok rahatlığı önemli. Kimileri sert yastıkta uyuyabilirken, kimilerinin tercihi yumuşaktır.

Ancak yine de yastık deyip geçmemekte fayda var. Güzel ve sihirli dokunuşlarla uykumuza ve dinlenmelerimize ortak olan yastıkları olduklarından çok daha cici, çok daha tatlı bir görünüme kavuşturabiliriz. Bu yazımızda dekoratif yastık nasıl dikilir sorusuna yanıt arayacağımız gibi, çeşitli yasık dekorlarını da sizlerle paylaşacağız.

Yastıkta Dijital Baskı Dönemi

Herkesin kabul ettiği üzere içinde bulunduğumuz çağ dijital bir çağdır. Bu dijital olma durumu da evlerimizden iş yerlerine, kullandığımız en küçük eşyadan bakış açımıza kadar sinmiştir. Artık insanlar kullandıkları nesnelerde kullanış aradığı gibi estetik de arıyor. Kahve içtiği fincana kadar dijital baskı örnekleri mevcut.

Ve bu dijital zenginlik yastıklara da sirayet etmiş durumda. Örneğin çocuklar için sevdikleri çizgi film karakterlerini bir fotoğrafını, bir görselini yastıklara dijital baskı şeklinde nakletmek mümkün. Bununla birlikte, sevdiğiniz insanların gerçek fotoğraflarını da bu teknikle yastıklarınıza işleyebilirsiniz. Bu sayede ayrı uyku vakitlerinde bile birlikte uyuma şansını yakalayabilirsiniz.

Dekoratif Yastık Dikimi

Dekoratif Yastık Nasıl Dikilir?

Teyel ya da iğne ile dekorunu oluşturmak istediğiniz çizimin ya da motifin hatlarını ince ince yastığa işlemeniz gerekiyor. Bu zaman alacak bir iş olduğu için pek tercih edilmese de yine de nostalji tutkunları el emeği göz nuru olacak şekilde kendi yastıklarını kendileri dekore edebilir.

Aynı şekilde artık dekor konusunda belli başlı motiflerle kısıtlı değilsiniz. Elinize bir iğne ya da teyel alın ve istediğiniz motifleri, çizgileri ve cümleleri başınızı koyduğunuz yastığa işleyin.

Dekoratif Yastık Dijital Baskı

Papyonlu ve Hayvanlı Yastık Motifleri

Yastık uyku, uyku ise huzur demek. Minnoş yastık dekorasyonları ile düz yastıklardan kurtulup epey sevimli ve tatlı yastıklara kavuşabilirsiniz. Baykuşlu ya da kedili yastıklar veyahut papyonlu yastıklar son dönemin modasını oluşturuyor.

Aynı şekilde salonunuzda ve oturma odasında tamamen süs olarak da yastık ve minderleri süsleyebilir, konuk ettiğiniz misafirlere göz banyosu çektirebilirsiniz.

Bununla birlikte eşiniz ile birlikte çekildiğiniz ve en sevdiğiniz fotoğrafları da birçok yastığa işleyerek bambaşka bir dekorasyon fikrine kapı aralayabilirsiniz.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz