Anasayfa Alışveriş Dekoratif Pencere Modelleri

Dekoratif Pencere Modelleri

64
0
Dekoratif Pencere Modelleri

Eski Türk filmlerinde her evlenmek isteyen aktörün ve aktristin bir hayali var idi. ”Pembe panjurlu evde oturmak.” Bir zamanların masumiyet ve huzur simgesi olan pembe panjurlar gitti. Yerine düz, standart, hiçbir rengi ve estetik zevki barındırmayan pencereler geldi.

Ancak yine de dekorasyon meraklıları için birbirinden farklı ve cazip dekoratif pencere modelleri mevcut.

Dekoratif Pencere Modelleri

Şeffaf renkli pencere modelleri: Pencerenizin camları hem renkli hem de şeffaf olabilir. Özel yapım olan bu tür pencereler dışarıdan içeriyi göstermezken; içeriden dışarıyı renkli bir şekilde gösteriyor. Yapımı biraz pahalı olsa da evinize hem hoşluk hem de zarafet katacak olan bu pencere modelleri son birkaç yılın en moda akımlarından biri olarak göz doldurmaya devam ediyor.

Ahşap pencere modelleri

Tıpkı yeni nesil kapılarda olduğu gibi modern pencerelerde de bir öze dönüş, bir nostalji devri başladı. Oturduğunuz ev mega lüks olsa bile ayrı bir tat için pencerelerinizi ahşap yaptırabilirsiniz. Şeffaf renkli pencere modellerine kıyasla çok daha ucuz olan bu pencereler, hem rustik hem de nostaljik bir görünüm sunuyor sahiplerine.

Fransız pencere modelleri

Fransızlar perde ve kapıda olduğu gibi pencere konusunda da karakteristik çizgiler çekmeye devam ediyor. Fransız pencere modellerini evinizde yaptırmak için ekstra alana ihtiyacınız olacak. Çünkü bu türden modeller, oldukça geniş bir alanda, büyük ve ebatlı pencerelere ev sahipliği yapıyor. Siz de pencerenizi açtığınızda içeriye güneş ve efil efil hava girsin istiyorsanız büyük boy Fransız modellerinden birini seçip evinizde uygulayabilirsiniz.

Vitraylı pencere modelleri

Vitray pencere süslemesi demek. Ta Orta Çağ’dan bu yana özellikle kilise ve şatoların pencerelerini süslemektedir. Siz de evinizde ya da iş yerinizde şaşalı bir görünüm kazandırmak istiyorsanız pencerelerinize vitray ekletebilir ya da doğrudan vitraylı pencereler satın alabilirsiniz.

Geometrik pencere modelleri

Kare ve dikdörtgen pencere modellerinden sıkıldınız mı? Dışarıyı ve dünyayı seyrettiğiniz pencerelerin farklı yapılarda olmasını mı temenni ediyorsunuz? Öyleyse çılgın mimarların üçgen, dairesel ve elips şeklinde tasarladığı birbirinden farklı ve uç pencere modellerini en azından evinizin bir odasında deneyebilirsiniz.

Şıklık yarışına pencereleri de sokmak istiyorsanız duvar kağıdı ve perdelerle bu estetik algısını destekleyebilirsiniz. Unutmayın insanın evi ve iş yeri en çok vakit geçirdiği yerlerdir. Buralara yapılacak ufak dokunuşlar, ufak rötuşlar mekanı güzelleştireceği gibi, hayatınıza ve bakış açınıza da taze bir tat katacaktır.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz