Anasayfa Sağlık Burun Ameliyatı Olmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Burun Ameliyatı Olmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

23
0
Burun Ameliyatı Olmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

Burun yüzün tam orta noktasında bulunan bir organ olması nedeniyle durması kadın ya da erkeklerde estetik açıdan kusurlu göründüğünde güzel bir yüz görünümü açısından sorun teşkil eden noktalardandır. Bu yüzden de insanlar tarafından en çok tercih dilen estetik operasyonlardandır. Bu ameliyatta öncelikle burun yapısını oluşturan dokuların bir kısmı çıkarılarak başka bölgelerden alınan dokular buruna eklenir. Ya da var olan burnun şekli değiştirilebilir. Yanı sıra bunlardan biri bir veya birkaçı aynı anda uygulanabilir.

Burun Ameliyatındaki Temel Uygulama Çeşitleri

Açık Burun Estetiği

Açık burun estetiği sırasında burun deliklerinin arasından bir kesi yapılır ve ameliyat gerçekleştirilir. Bir çok operatörün yapabildiğii bir ameliyat türüdür. Ameliyat sonrası görünür izlerin kalma olasılığı yüksektir.

Kapalı Burun Estetiği

Ameliyat kesileri burun deliklerinin içine girilerek uygulanır. Bu ameliyattan sonra görünürde hiç bir iz kalmaz. Ameliyat esnasında durumagöre lokal anestezi ya da genel anestezi yapılabilir. Tecrübeli hekimlerin yapabildiği zor bir yöntemdir. Bu operasyonda simetriyi sağlamak çok önemlidir.

Rinoplasti Nedir? Nasıl Uygulanır?

Rinoplasti; buruda bulunann şekil bozukluklarını gidermek, burun kemerlerini düzleştirmek, burun ya da burun deliklerini küçütmek, nefesi zorlaştıran burun etlerini almak amacıyla uygulanır. Rinoplasti ameliyatında hastanın yüzüne en uygun burun tasarımlarından en uyumlusu eçilir. Ameliyat öncesi alkol – sigara tüketimine ara verilmelidir. Ameliyat ortalama olarak 2 saat sürmelktedir. Rinoplasti ameliyatı diğer burun operasyonlarına göre daha az ağrılı bir yöntemdir. Ameliyat sonrası yüzde şişlik ve morarma olasıdır. Operasyondan bir hafta sonra burunda bulunan tampon ve alçılar çıkartılır. Ameliyatın birkaç gün sonrasında rutin hayata geri dönüş sağlanabilir. Bunların dışında burun ameliyatı olmaktan korkan ve çekinen kişilere kesisiz ytöntemlerden olan burun dolgusu/botox uygulamaları önerilebilir. Burun dolgusu tekniği ortalama 15 dakika süren acısız bir ugulamadır. Bu işlemde; burun asimetrisi, kalkık burun, burun kemeri düzleştirilemesinde, kanat -şekil bozuklukları giderilebilir.

Önceki İçerikSaç Rengini Açmak İçin 6 Doğal Yöntem
Sonraki İçerikBireysel Emeklilik Sistemi Mevzuatı

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz