Anasayfa Trendomi Blog Yazarlığı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

Blog Yazarlığı Yaparak Nasıl Para Kazanılır?

23
0
Blog Yazarak Para Kazanmak

1) Blog Nedir?

Blog yazmak, makale ticareti gibi internet üzerinden yapılan bir ticaret işidir. Blog yazan kendisinin belirlemiş olduğu bir alanda resim, yazı ve konu hakkında blog olarak adlandırılan yer de sık sık içerik paylaşır. Blog tanımadığımız yabancı olduğumuz insanlarla etkileşim kurmak için tercih edilen güzel bir yoldur.

Blog yazarı belirlemiş olduğu konu hakkında günlük hayatından da alıntılar da yapabilir. Bu açıdan blog, bir günlüğe de benzer, blog yazarı bu bakımından günlük hayatını internet ortamında paylaşan bir insana da benzer.

2) Neden Blog Açılır?

2.1. Blog açan bir insan istediği konu hakkında istediğini yazmakta serbesttir. Kendi kafasına göre takılabilir, istediğini yazabilir. Özgürdür.

2.2. Blog yazan bir insan kendine olan düşünceleri özgürleşir, iyimserleşir. Blog yazarı yazdığı her yazıdan sonra kendine biraz daha güvenir.

2.3. Blog yazan bir insan blog yazarak para kazanır. Kendi duygularını, düşündüklerini ve kendine has fikirlerini yazan ve ilgi çeken bir yazar kendi bloğuna gelen reklam tekliflerini kabul ederek ve bu reklamları yayınlayarak para kazanabilir.

3) Blog Yazarlığı Yaparak Para Kazanma

1.1. Blog yazan bir insan, okuyucuların dikkatini çektiği takdir de bloğunun tıklanması artar ve giren çıkan insan sayısı fazla olduğundan bazı markalar sizin bloğunuz da reklam vermek ister. Siz bu reklamları bloğunuzda paylaşabilirsiniz. Bu reklamlar sayısı ne kadar çok olursa alınacak para o kadar çok olur. Ayrıca sitenize giren, reklama tıklayan ve bloğunuzda ki reklama tıklayarak o markadan alışveriş yapan insan sayısı artıkça da geliriniz artar.

2.2. Bloğunuza giren insan sayısı fazla ise bazı şirketler ve bazı markalar kendi haklarında yazı yazmanız için size para verebilirler.

Önceki İçerikBu İçecek Bel Bölgesini İnceltiyor
Sonraki İçerik2018 Bayan Takım Elbise Modelleri

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz