Etiket

Makyaj İpuçları

Arıyor

Marsala Rengi Makyaj Trendi

Kadınların bu sezon daha güzel olma isteğinin olacağından, hiçbir modacı ve güzellik uzmanının şüphesi yok. Özellikle yaz sezonlarında daha çekici ve güzel olmak isteyen bayanların, bu sezonda kendilerine yaptıkları bakım ve makyaj çeşitlerinin yeni modalarını araştırmaya çoktan başladılar bile. 2017 yılına nazaran 2018 yılında makyaj ve bakım modası konularındaki değişimler çokta farklı değil lakin bu sezonda, birkaç püf nokta ile yeni trende sizlerde rahatlıkla ayak uydurabilirsiniz.

HD Makyaj Nasıl Yapılır?

4K ve HDR tv lerin keşfinden sonrda tüm televizyon görüntülerinin çözünürlükleri arttı ve görüntü oldukça şeffaflaştı. Hal böyle olunca sonra tvye çıkan tüm ünlülerin de tüm yüz kusurları yayın esnasında fark edilir olmaya başladı. Oysaki HD makyaj ürünleri, üstün bir kamuflaj becerisine sahip yönleriyle şimdilerde HD yayınlarda da ünlülerin ve televizyona çıkanların yüz kusurlarını gizleyebilmeye yetiyor. Gün gelir sizin de HD makyaj uygulamalarına itiyacınız olabilir. Peki, HD makyaj uygulanması en çok ne zamanlar tercih edilir? Örneğin özel fotoğraf çekimlerinde, protokol toplantılarda, çekimlerde, düğün davet gibi kutlamalarda HD kusursuz makyaj uygulamaları tercih edilmelidir. Kırmızı halı makyajı olarak da nitelendirilen HD makyaj nasıl yapılıyormuş hep birlikte bakalım.

Porselen Makyaj Nasıl Yapılır?

Her şeyden önce porselen makyaj; özellikle yüzünüzde yara, çiçek hastalığı ya da sivilce izi gibi derin izler taşıyorsan insanların bir numaralı tercihi olmalıdır. Zira bu uygulama her türlü yüz kusurlarını örtecek şekilde yararlanabilecek olan bir makyaj türevidir. Ayrıca düğün gününüzde de porselen makyaj uygulaması seçerek eşsiz güzellikte bir gelin olabilirsiniz. Öte yandan, uygulaması çok ağır bir makyaj stili olduğundan günlük makyaj yerine kullanılmamaktadır.

Hızlı Makyaj Yapmanın İpuçları

Hızlı bir şekilde makyaj yapmak kadınlar açısından oldukça önemlidir. Bazen kadınlar saatlerce makyaj masasında oturmalarına rağmen istekleri makyajı yapamamaktadır. Hele de sabah işe gitmek için çok erken kalkan kadınlar için bu bir işkence haline gelebiliyor. Ancak yine de kadınlar makyaj yapmaktan vazgeçmemektedir.

Günlük Makyaj

Çantamıza, makyaj masamıza ve günlük makyaj yapabileceğimiz her yere bir valiz dolusu malzemeler biriktirdik. Peki, gerçekten hangisine ihtiyacımız olduğunu ve neleri aslında yanlış kullandığımızı nasıl anlayacağız? Sizlere ünlü makyaj uzmanlarından derlenmiş günlük makyaj ipuçlarını aşağıda adım adım sıralıyoruz.

Ürünlerden bazılarını hali hazırda kullanıyor bile olabilirsiniz ama doğru kullanım şekillerine göz atarak belki bir püf noktası da siz yakalarsınız, kim bilir…

Profesyonel Makyaj

Profesyonel makyaj denildiğinde akla ilk gelen, kusursuz ve kalıcı olmanın yanı sıra, uzman eller tarafından, özenle yapılmış bir makyaj olacaktır. Günlük kullanılan, ruj, fondöten, allık ve far gibi malzemeler, bu uzman eller tarafından, adeta sihirli dokunuşlarla kullanıldığında ortaya ne şaheserler çıkar, kim bilir…

PROFESYONEL MAKYAJ YAPIMI

Profesyonel makyaj yapımına başlamadan önce, renk dengeleyerek ya da göz altı kapacılarla ince dokunuşlar yaparak başlayabilir, cildin yapısına göre fondoten ile hızlı bir giriş yapabilirsiniz.

Ucuz ve Güzel Makyaj Malzemeleri ve Fiyatları

Özellikle öğrenci grubundaki ya da belirli bir sabit harcaması olan kadınlar için, uygun fiyatlı ve güzel, kaliteli makyaj malzemesi bulmak bazen zordur. Hem belirli bir kaliteli olsun, marka olmasın ama sağlıklı olsun derseniz, biraz araştırma yaparak gayet güzel alternatiflere ulaşmak mümkün.

Pahalı rimeller, cildinize zarar veren ürünler, hatta ve hatta kozmetik deneyleri hayvanlar üzerinde yapmayan ürünlerden bilhassa uzak durmayı da unutmuyoruz değil mi?