Anasayfa Güzellik Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

11
0
Takma Kirpik Nasıl Takılır

Gözlerin ön plana çıkması için kullanılan takma kirpikler genel olarak insan saçından yapılır. Gözlere ve bakışlara romantik ve seksi bir hava katan kirpiklerin kullanımının ardından dip kısımlara sürülecek likit eyeliner derin bakışlara sahip olmak isteyenler için fark yaratır.

Takma Kirpik Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kutuda bulunan takma kirpiklerin kullanım öncesinde cımbız ya da aplikatör yardımıyla çıkarılması gerekir. Kirpiklerin yarım ay şeklinde yerleştirildiği kutulardan çıkarma işlemi yapılırken kirpiklerin kenarlardan çekilmemesi gerekir. Kullanılacak kirpiklerin doğal kirpik boyuna uygun hazırlanması ve bunun için gerekli görülmesi halinde makas yardımıyla kesim yapılması önemlidir.

Kirpik bandına uygulanacak yapıştırma işleminin sağlam olması için en az 20 saniye beklenmesi ve ardında yapıştırma işlemine geçilmesi gerekir. Uygulama;

  • Cımbızla
  • Aplikatör yardımıyla veya
  • Elle yapılabilir.

Cımbız ve aplikatör yardımıyla yapılan uygulamaların daha iyi sonuç verdiği bilinmelidir.

Takma Kirpikler Yeniden Kullanılabilir mi?

Takma kirpik gözün orta kısmından yapıştırılmaya başlanır. Doğal kirpik hattı takip edilerek yapıştırma işlemi tamamlanır. Bu işlem için maksimum özenin gösterilmesi gerekir. Kirpik diplerine uygulanacak hafif presler kullanım esnasında aksilikler yaşanmasının önüne geçer. Hatalı bir kullanım olduysa kirpik gözden çıkarılır, yapıştırıcı tazelenerek yeniden kullanım sağlanır.

Takma Kirpikler Nasıl Çıkarılır?

Dış uçtan tutularak nazikçe çekilen kirpikler kolay bir şekilde çıkarılabilir. Uyumadan önce takılan kirpiklerin çıkarılması ve göz makyajının mutlaka cilt tipine uygun özel malzemelerle temizlenmesi gerekir. Kirpik yeniden kullanılacaksa üzerindeki yapışkan cımbız yardımıyla alınır ve kutusuna yerleştirilir. Özellikle gece makyajının olmazsa olmazı olan hacimli kirpikler, gecenin yıldızı olmak ve tüm bakışları üzerinde toplamak isteyenler için en ideal makyaj yardımcılarıdır. Takma kirpikler ilginin göz ve çevresinde yoğunlaşmasını sağlayacağı için yapılacak göz makyajında da dikkatli olmak son derece önemlidir.

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz