Anasayfa Trendomi Youtubeden Nasıl Para Kazanılır?

Youtubeden Nasıl Para Kazanılır?

7
0
Youtube'tan Nasıl Para Kazanılır?

Dünya üzerinde en güvenli para kazanma yollarından birisi Youtube’tur. Hazırladığınız özgün içerikleri youtube hesabınızda yayınlayarak ciddi miktarda paralar kazanmanız mümkündür. Örnek vermek gerekirse bir ev hanımısınız ve yemek yapmaktan çok hoşlanıyorsunuz. Yemek tarifini ve yapımını anlatan bir video hazırlayarak para kazanmak istemez miydiniz? Kaliteli ve özgün içerikler oluşturarak bunu yapabilirsiniz.

Youtube’tan Nasıl Para Kazanılır?

İlk olarak bir Adsense hesabına sahip olmanız gerek alacağınız ödemeler adsense üzerinde kesinleşir ve adsense hesabınızı youtube kanalınıza bağlamanız gerekir. Ardından “Youtube İş Ortaklığı” başvurusu yapmanız gerekmektedir.

Videolarınızı kimse izlemezse herhangi bir ücret almayacaksınız. Bu yüzden kitleye yönelik içerikler hazırlamaya çalışın. İzleyicilerinizin tekrar tekrar izleyeceği içerikler oluşturun. Yani 10 yıl sonrada videonuza bakıp “İşte aradığım bu” demelerini sağlayın. İzleyicileriniz arttıkça kazandığınız para miktarı da artacaktır. Başlangıçta kazancınızın az olması moralinizi bozabilir fakat içerikleriniz, beğeni sayıları ve yorumları videolarınızı daha çok öne çıkaracağından zamanla kazancınız artacaktır.

İzleyicilerinizle etkileşim içinde olmayı unutmayın. Yazdıkları yorumlara cevap vermek ve onlara yardım etmek oldukça zahmetli bir iş olabilir fakat bu hareketiniz youtube sıralamanızı dürtecek ve daha önlere geçmenize neden olacaktır. Ekstra olarak sponsor bularak videolarınıza kendi reklamlarınızı da ekleyebilirsiniz. Bu sizin için güzel bir ek gelir olabilir.

Kimler İş Ortağı Olabilir?

Eğer kanalınız 10. 000 görüntülenmeye ulaştıysa iş ortağı olabilirsiniz. Youtube kanalınızın toplam görüntülenme sayısını İçerik Stüdyosu > Kontrol paneline girerek görüntüleyebilirsiniz. Para kazanmayı aktif etmek için ise İçerik Stüdyosunun Kanal bölümünde bulunan Para Kazanma kısmından aktif hale getirebilirsiniz. Yeterince görüntülenme sayısına ulaşmadıysanız özgün ve kaliteli içerik üretmeye devam edebilirsiniz.

Başvurunuz kabul edilirse hemen para kazanmaya başlarsınız. Eğer reddedilirse büyük ihtimalle YouTube İş Ortağı Programı politikaları ve Topluluk Kurallarını ihlal eden içerikleriniz var demektir. İçeriklerinizi kontrol ederek 30 gün sonra yeniden başvuru yapabilirsiniz.

Önceki İçerik2018 Sezonu Eşarp Modelleri
Sonraki İçerikAşkın Şifresi Çözüldü

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz