Anasayfa Kültür Yoga Neden Gereklidir?

Yoga Neden Gereklidir?

14
0
Yoga Neden Gereklidir

Yoga Nedir?

Hindistan’da çıktığı genel inanışının yanında, Pakistan’da bazı mühürlerde, meditasyona özgü duruş tasvirlerinin bulunduğu figürlere rastlanmakta olup, Hint felsefesine göre, beden ve ruhu, çeşitli yöntemler ile eğitip vücut ve ruha huzur vererek, sahip olmayı amaçlayan bir sistemdir. Meditasyonun etkili olduğu yöntemlerden biridir.

Temelde doğru nefes almayı öğreten, insanların bedenlerini ve ruhlarını dinlendirmeyi, böylece daha sağlıklı ve dingin şekilde yaşamaya devam etmelerini amaçlayan bir tekniktir.

Videolar, görseller, kitaplar ve bu konudaki eğitmenler ile, evde dahil uygulanabilecek olan bir faaliyet olup, gün geçtikçe bireyler açısından gerek duyulma sebebi, artan stres ve zor yaşam şartları açısından, kişilerin ihtiyaç duyduğu rahatlama hissi ve sağlığa özen gösterme isteğidir.

Esneme, ısınma, köprü kurma, yogaya dair önce gelen hareketlerdendir.

Yoga İnsanlara Ne Gibi Faydalar Sağlar?

  1. Hamile bayanlarda dahil olmak üzere kullanılan yoga ile, doğum esnasında ve sonrasında daha rahat hissetmek ve doğuma bağlı korkuların azaltılması amaçlanmaktadır.
  2. İnsanların vücut ve ruhen dinlenmesini, zorluklardan ve etkilerinden uzaklaşmasını, duyu organlarının en üst seviyede çalışmasını hedeflemekte olup, düşünceler durgunlaşır ve özel hayatından iş yaşamına kadar artan şekilde faydaları gözlemlenebilir.
  3. Stresle baş etmede, yoga kullanılan yegane yöntemlerden biridir.
  4. Doğru nefes alma diyaframdan, yavaş sakin ve ritmik şekilde alınmalıdır, bu hayat enerjisini ve zihnin berraklığını arttırmaktadır.
  5. İnsanların en büyük ihtiyaçlarından biri olan mutluluğa giden yollardan biri olarak da görülmektedir.
  6. Hafızanın kuvvetlendirilmesi ve zihnin güçlendirilmesi, kişilerin kendilerine güvenlerinin arttırılması, kararlılıklarının yükseltilmesi ve çevrelerine adapte olanaklarının arttırılması açılarından destek olan bir sistemdir.
  7. Yoganın en büyük kazançlarından, kişinin kendi kendiyle baş başa kalmasını sağlayarak insanın alışmış olduğu hız ve kendinden uzaklaşma davranışını tersine çevirebilme şansını ona vermesidir.
Önceki İçerikÜcretsiz Astroloji Siteleri Nelerdir?
Sonraki İçerikAraba Kredisi Nasıl Alınır?

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz