Anasayfa Sağlık Androjenik Misiniz Yoksa Östrojenik Mi?

Androjenik Misiniz Yoksa Östrojenik Mi?

15
0
Androjenik Östrojenik Yaşlanmaya Karşı Önlem

Buna Göre Yaşlanmaya Karşı Önlem Alabilirsiniz.

Yüz tipiniz nasıl yaşlanacağınız konusunda sizi ele veriyor. Estetik operasyon uzmanlarıysa bu kadersel döngüyü yüzünüz androjenik mi, yoksa östrojenik mi olduğuna bakarak karar veriyor. Sonuç olarak yaşlanmakta kaçış yok ama androjen formlu yüzler aşağı doğru yaşlanırken, östrojenik yüzlerse kırışarak yaşlanıyor.

Bunun daha kolay anlaşılır cevabıysa annenize mi yoksa babanıza mı benziyor oluşunuzun altında yatıyor. Kısacası babaya benzeyen kişiler androjenik biçimde sarkarak, anneye benzeyen kişilerse östrojenik biçimde kırışarak yaşlanıyor.

Bunlar elbette uzmanların açıklamaları. Yanı şu anda genç bir yaştaysanız ve aynaya baktığınızda ayna karşısında annenize benzeyen bir yüz görüyorsanız, ileride yüzünüzde belirecek olan kaz ayaklarına, ağız, alın ve çene çizgilerine hazırlıklı olun. Babaya benzer bir ifade görüyorsanız da çene, boyun gıdı sarkmaları yaşlanırken sizi bekliyor.

Peki bunu bilmek ne işe yarıyor? Buna göre gelecekte belirecek olan aging etkilerini önceden kestirebiliyor ve önleminizi alabiliyorsunuz. Bunun dışında yüz tipleri arasında; kare, köşeli, üçgen ya da ters üçgen, baklava, yuvarlak, oval, kalp gibi birçok yüz formu var. Ayrıca aile genetiği, yüz kasları aktivasyonunun ve kırışma tendensi – bağ dokusu gibi birçok bileşen de yaşlanma sürecini belirliyor.

Androjenleri Bekleyen Estetik Müdahaleler

Eğer bir androjenseniz, kırkınıza geldiğinizde yüz ortası çökmeleri görülebilir. Aynı zamanda fazla cilt sorunu yaşamayacağınız içinde cerrahi işlemler sayesinde yüzünüzü toparlatabilirsiniz. Önerilen işlem büyük ihtimal orta yüz liftingi olacaktır.

Öströjenleri Bekleyen Estetik Müdahaleler

Şayet bir östrojenseniz, cildinizin kalitesini ve elastikiyetini zaman içinde düşecek ve yerini kırışıklıklara bırakacaktır. Bunun için 40’lı yaşları beklemenize gerek yok. Daha erken yaşlarda önleminizi alabilirsiniz. 30 yaş üzerindeyken yaptırabileceğiniz PRP- vitamin enjeksiyonu uygulamaları sayesinde erken yaşta belirebilecek olan kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

Vücuda Olan Etkileri

Yine karın cildi kalın olan, üst karın bölgesinde – batın içinde yağlanma sorunları yaşayan kişilerde androjen grup oluyor. Beraberinde ince bacaklar, küçük kalçalar tipik androjen vücudunu oluşturuyor. Aynı zamanda bu vücut tipi hamilelik sonrası karın çatlakları ve selülit gibi sorunlar da yaşamıyor.

Aksine yağ dokusu eksik, gevşek bir cilde sahip olan, selülit – doğum sonrası çatlak sorunu yaşayan kişilerse östrojen vücut tipi oluyor. Bu kişilerin kalçaları ve bacakları da yağlanmaya ve genişlemeye müsait oluyor.

Önceki İçerikGebelik Boyunca Toplam Kaç Kilo Alınmalıdır?
Sonraki İçerikHayatta Hata Yapmamak İçin Arınmanız Gereken Tabular

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz