Etiket

Saç Boyası

Arıyor

Saç Tebeşiri Nedir? Nasıl Yapılır?

Saç tebeşiri saçımızı kısa bir süre içerisinde kolayca dilediğimiz renge boyamamıza yardımcı olan, şekli kırtasiyelerde satılan pastel boyalara benzeyen boyalardır. Kozmetik ürünleri satan mağazalardan saç tebeşiri edinebilirsiniz. Tekli satılabildiği gibi 12 ya da 24’lü setler halinde de satılabiliyor. Saç tebeşirleri içerdikleri boyanın yapısından dolayı klasik saç boyaları kadar uzun ömürlü değildir. Fakat sadece biraz su, saç kurutma makinesi ve isteğinize göre bir tarak yardımıyla yapılabileceğinden oldukça pratiktir.

Saç Boyasını Akıtmak İçin Karbonat

Saçınızı boyadınız ve ardından bir pişmanlığa büründünüz. Öncelikle yalnız olmadığınızı bilmeniz de fayda var. Bu durumla karşılaşıldığında genellikle pahalı ve kimyasal ürünlere yönelir ve saç boyasını akıtmaya çalışırız. Neyse ki pişmanlığın ardından saç boyası akıtmak için karbonat gibi doğal bir ürün derdimize çare olabiliyor. Bir püf noktadan daha bahsedecek olursak saç boyasını akıtmanın yanı sıra saç renginin açılmasında da yarar sağlıyor.

Saç Rengini Açmak İçin 6 Doğal Yöntem

Güzelliğine ve bakımına önem veren kadınların en çok dikkat ettikleri konu saç bakımıdır. Bir kadının güzelliği, saçının rengi ve şekliyle ortaya çıkar. Bu nedenle kadınlar saç rengini sık sık değiştirme gereği duyarlar. Ancak kullanılan hazır saç boyaları hem saça hem de cilde zarar verebilecek ağır kimyasallar içerir. Bu tehlikeden korunmak için saç boyama konusunda doğal yöntemler tercih edilmelidir.

Saç Boyası

Özellikle kadınlar için en önemli ürünlerden biri de saç boyası olarak karşımıza çıkıyor. Erkeklerin de zaman zaman kullandığı saç boyalarını kadınlar daha çok kullanmaktadır. Onlarca farklı renk ile saçların rengini saç boyası ile değiştirebiliyorsunuz. Kadınların en çok tercih ettiği markalar arasında Loreal Paris, Garnier, Hairplus, Wella gibi seçenekler bulunuyor. Farklı numaralar ise boya renklerini simgeler. İlk numara ana renk anlamındadır. İlk rakamlar 1 ile 10 arasındadır. İkinci numara ise ara renktir. Üçüncü rakam ise yansımayı simgelemektedir.