Özellikle öğrenci grubundaki ya da belirli bir sabit harcaması olan kadınlar için, uygun fiyatlı ve güzel, kaliteli makyaj malzemesi bulmak bazen zordur. Hem belirli bir kaliteli olsun, marka olmasın ama sağlıklı olsun derseniz, biraz araştırma yaparak gayet güzel alternatiflere ulaşmak mümkün.

Pahalı rimeller, cildinize zarar veren ürünler, hatta ve hatta kozmetik deneyleri hayvanlar üzerinde yapmayan ürünlerden bilhassa uzak durmayı da unutmuyoruz değil mi?

Makyajı, ojesi, ayakkabısı, elbisesi uysun diye saatlerce düşünen bir kadın, sana aşık olmaya karar vermiş zahmet olmazsa bi sev bi sarıl.KOMİK SÖZLER

GÖZ FARI

Farlarınızın renginin daha uzun ve kalıcı olmasını hedefliyorsanız, Yves Rocher Far Bazı 25 TL civarında arşivinize ekleyebileceğiniz kalite bir ürün. The Balm ve NYC individual eyes 20-30 TL fiyat bazında bulabileceğiniz diğer güzel ürünler arasındadır.

MASKARA

Genel olarak Maybelline maskaraları tercih edilebilir. 20-25 TL fiyat aralığında ürünler bulmam mümkün. The Falsies Black Drama Maskara özellikle açık hedef gösterilebilir.

MAKYAJ PUDRASI

En uygun fiyata yine en güzelini hedeflersek, sanırım Rimmel Stay Matte Pudra bu ünvanı çoktan haketti. Fiyatı 17 TL civarında olup, makyajı çok güzel sabitler ve oluşabilecek parlakları dengeli bir şekilde kontrol eder.

RUJ

Revlon, Wet’n Wild, NYX, Note vb. markaların 15 – 30 TL aralığında çok kaliteli ürünleri bulunmakta. Essence ya da Rimmel London Kate Moss gibi markalarda, bu fiyatı 8 – 15 TL aralığına düşürmek bile mümkün.

FONDöTEN

Özellikle yağlı olmayan ciltlerle harika uyum sağlayabilecek Rimmel London Match Perfection ürününün yanısıra, sorsunsuz cilde sahip genç hanımlar için, Garnier BB Krem, aksi halde Maybelline Affinitone Fondöten yine 10 ila 15 TL bandında satın alınabilecek diğer ürünlerdir.

Bu yazımızda temel ürünlere yer verip, ucuz ve kaliteli makyaj ürünlerini, yazının güncel tarihiyle fiyatları üç aşağı beş yukarı eşleştirerek sizlere sunmaya çalıştık. Genelde tavsiye üzerine kullanılan bu ana set için, siz hanımların tavsiyesi varsa da seve seve diğer yazılarımızda daha detaylı incelemek isteriz. Keyifli günler dileriz.