Kadınlar olarak slip elbiseleri seviyoruz. Sebebiyse basit. Çünkü kombinlemesi, pratikliği, kullanışlılığı ve rahatça giyilmesi onları sevmemiz için birçok sebep oluşturuyor.

İlk kez bundan 30 sene kadar önce Kate Moss tarafından moda dünyasına sunulan bu kullanışlı parçalar, son sezonlarda olduğu gibi 2018 yazında da çok moda olacak.

Eğer siz de slip elbise konforundan vaz geçemeyen bayanlardansanız bu sonsuz renk, biçim ve form çeşitliliğine hemen dahil olun ve gardırobunuzdaki slip elbise sayısını zenginleştirin diyoruz.

Kimilerine göre gecelik tarzını andıran bu elbise modelleri sokak modasından abiye modasına hatta hatta ofis modasına kadar yansıyor diyebiliriz.

Ayrıca tek parça modunda olan bu elbiseleri kombinlemekse her şeyden daha kolay. Üzerinize geçirdiğiniz gibi sokağa çıkabiliyorsunuz zira. Ama siz bu parçaları zenginleştirmek isteseniz de içine askılı bluzler, gömlekler ve ceketlerle de eklemeler yapabilirsiniz.

Aslında slip elbise seçiminde zamana ve mekana göre oluşturulacak kombinlerde en büyük belirleyici bu elbiselerin dokuları. Örneğin keten formundaki bir slipi sokak modasında kullanabileceğiniz gibi ofis ortamında da şıklık içine kullanabilirsiniz. Yine viskon, poplin, koton dokulara sahip olanlarını sokak modasında özgürce kullanabilirsiniz. Ama iş gece şıklığına gelince saten, ipekli, brokar ya da jarse, krep olanlarından tiril tiril formlarıyla da yararlanabilirsiniz. Hatta üzerine kondurduğunuz bir kap ya da blazer ceketle de işleri daha da büyütebilir ve elegan bir gustoya bürünebilirsiniz.

2018 slip trendi ise metalik ve parlak elbiselerle gösteriyor kendini. Örneğin kendinize çok yakıştırdığınız haki yeşil, elma şekeri, siyah, inci rengi, vizon ya da pudra tonlarındaki metalik slip elbiseleri sırtınıza geçirerek dilediğiniz yere kadar gidebilirsiniz.