Sarı saç diye birşey yoktur. Kafanız karıştı değil mi? İzin verin açıklayalım. Sarı saç ile ilgili genel sorun, çok fazla tona sahip olması. Sadece bir çeşit ya da belirli bir ton değil, farklı ten ve saçın doğal tonuna uyan çok fazla seçenek var. Peki, nasıl anlarız? Genel olarak herkes tarafından bilinen tonlardan başlayalım.

Dolayısıyla sizde bu ana tonlardan yola çıkarak kuaförünüz ile ortak bir karara varabilirsiniz, bunları ele alalım. Böylece, kuaförünüzden gülümsereyek ayrılırken, bu yeni rengi korumanın yollarını da öğrenin.

Eğer bir hikayenin sayfasını gerçekten kapatmak istiyorsam, saç şekilmi değiştiririm.HILLARY RODHAM

Birbirinden harika bu 5 farklı ton ile ilgili yazının devamını okumanızı tavsiye ederiz.

BRONDE

Kimse durduk yere ve aniden koyu sarı bir saç istemez. Onun yerine, doğal saçında koyu tonlara sahipseniz, sarı ile güzel bir gölge çalışması ile güzel bir bronde rengi elde edersiniz. Bu hem sarı tonu ilk defa kullanlar için yumuşak bir geçiş olacaktır, hem de bakımı kolay, çok yormayan bir seçenektir.

Bronde Saç Rengi

Her koşulda, mutlaka ve mutlaka telefonunuzdan örnekler gösterin. Bazen kuaförünüz ile aynı dili konuşmuyor olabilirsiniz. Bu yüzden, finalde hüsrana uğramak yerine, ortak bir dil konuştuğunuz kuaförü tercih etmek işin en temel kurallarından biridir.

BALYAJ

Balköpüğü tonlarındaki balyaj saç, özellikle kumral tende güzel duracaktır. Tam olarak nasıl birşey istediğinizi daha iyi tanımlayabilmek adına, telefonunuzda ya da sosyal medya platformlarından birinde, kendinize ait bir albüm oluşturarak, sevmediğiniz tonları da ilave ederek kuaförünüze yardımcı olabilirsiniz.

Balyaj Sarı Saç
Balyaj Rengi

Bu size harika zaman kazandırırken, tam olarak ne istediğinizi ya da istemediğinizi paylaşabilmek adına önemli bir adımdır. Sonuç olarak, kuaförünüz size “tamamiyle aynısı olmayacak” dediğinde, içiniz rahat olsun.

BAL RENGİ

Bal rengi çok sıcak bir tona sahiptir. Hatta hemen hemen bütün ten renkleriyle uyum sağlar diyebiliriz. Bronde renginden sonra, sarıya gönül koymuş biri için, gerçekten bir sonraki adım diyebiliriz. Hali hazırda sarı saçlara sahip olanlar, daha sıcak tonlar yakalamak isterlerse yine bal rengini tercih edebilirler.

Bal Rengi Sarı Saç
Bal Rengi

Özellikle yaz aylarında, açık tonların çok fazla moda olduğunu da göz önünde bulundurursak, yaz sonu geldiğinde biraz daha sıcak tonlara kavuşmak isteyenler için güzel bir fırsat olacaktır. Esmek ve kıvırcık saç yapısına sahip olanlar için de gayet uygun bir seçimdir.

KREM TONU

Açıkcası, “creamy” olarak bilinen bu ton, platin ve sarının ortak yapımıdır. Güzellik salonlarında hala adından söz ettiren bu ton için, klasik krem sarısı ya da New York sarısı da denir.

Creamy Blonde Saç Rengi
Creamy Blonde Saç Rengi

Özellikle çok açık bir ten rengine sahipseniz, halihazırda sarı saçlara sahipseniz ya da sarı saça alışıksanız, bu ton sizin için bir yenilik ve platin renklerden önceki bir basamak olabilir.

PLATİN

Bal sarısının karşıtı bir izge olan platin sarısı, bal rengine göre çok daha havalı bir seçenektir. Saç rengini açtırdığınızda, genelde içerisine kül tonları da eklemek istenir. Eğer bu çok uçuk bir moda gösterisi için yapılmıyorsa, tercih etmekten sakının diyebiliriz.

Platin Sarısı Saç Rengi
Platin Sarısı

Eğer böyle bir tercih yapılacak olursa, mutlaka çok dikkatli olunmalı ve saçınızı koruyabilmek adına kesinlikle Olaplex gibi yardımcı ürünler kullanmalısınız.