Profesyonel makyaj denildiğinde akla ilk gelen, kusursuz ve kalıcı olmanın yanı sıra, uzman eller tarafından, özenle yapılmış bir makyaj olacaktır. Günlük kullanılan, ruj, fondöten, allık ve far gibi malzemeler, bu uzman eller tarafından, adeta sihirli dokunuşlarla kullanıldığında ortaya ne şaheserler çıkar, kim bilir…

PROFESYONEL MAKYAJ YAPIMI

Profesyonel makyaj yapımına başlamadan önce, renk dengeleyerek ya da göz altı kapacılarla ince dokunuşlar yaparak başlayabilir, cildin yapısına göre fondoten ile hızlı bir giriş yapabilirsiniz.

PROFESYONEL MAKYAJ fondOteni

Fondoten sonrası, kesinlikle transparan pudra kullanarak fondoteni sabitleyebilir, bir sonraki adıma güvenle geçebilirsiniz. Hava koşulları da müsaitse, profesyonel makyaj ürünlerinde, sektörde yerini almış diğer bir ürün olan dayanıklı bir far tutucu ile sabitleyebilirsiniz. Kaş boyama işlemini yine hafifçe dokunuşlarla mat bir görünüm kazandırıp, yine transparan kapatıcıyla minik hataları kapatabilirsiniz.

Bir sonraki adım, far… Genelde kıyafete göre belirlenen far, cilt ve göz yapısına göre de değişir. Farı uzatarak, gözün yuvarlaklığı hafifletilebilir, fakat abartmamak şartıyla… Far işlemi bittikten sonra, ince bir eyeliner, farınızı mükemmel bir şekilde tamamlayacaktır. Yine göz yapısına göre, eyeliner daha kalın ya da ince tercih edilebilir.

Kütips (kulak pamuğu) ile eyeliner çizgilerini düzelttikten sonra, özellikle yuvarlak bir yüze sahipseniz, kemikleri daha da belirgin hale getirmek için kontür kullanabilirsiniz. Rimel aşamasına geçmeden önce, profesyonel bir uygulama tercih edilirse, takma kirpik de kullanılabilir. Hemen ardından, yanakları şişirerek, yuvarlak ve nazik hareketlerle allık uyguluyoruz.

Son olarak, tercihe göre, mat ve canlı renkler ya da daha küçük dudaklar için parlatıcı kullanarak, dudakları biraz daha ön plana taşıyabilirsiniz.

Profesyonel makyaj yapımı, zahmetli ve yorucu bir iş olduğundan, hataya şans verilmemeli ve kalıcı olması isteniyorsa, kesinlikle kaliteli malzeme tercih edilmelidir.

PROFESYONEL MAKYAJ MALZEMELERİ & Ürünleri

Fondotenler: Mac Stdıio Fix Fluid ya da Wet N Wild
Makyaj Pudra: Mac ya da Gosh
Göz Farı: Mac, Gosh, The Naket, The Balm ya da Sephora
Göz Kalemi: Mac ya da Gosh
Eyeliner: Maybelline ya da L’ Oreal
Rimel: Maybelline
Göz Altı: Mac ya da L’ Oreal
Allık: Mac
Ruj: The balm
Parlatıcı: Mac
Dudak Kalemi: Flormar

PROFESYONEL MAKYAJ MARKALARI

Maybelline, Revlon, Urban Decay, Oriflame, Olay, Mac, Clinique, Lancôme, Avon, L’ Oreal ve Salon Perfect